Yurt Dışında Staj Yapacak Öğrencilerden Kaymakam Aydın'a Ziyaret

Yurt Dışında Staj Yapacak Öğrencilerden Kaymakam Aydın'a Ziyaret

Yurt Dışında Staj Yapacak Öğrencilerden  Kaymakam Aydın'a Ziyaret
Bu içerik 400 kez okundu.
Advert

Erasmus+ Programı kapsamında yurt dışında uygulamalı staj eğitimi alacak olan Fatıma Zehra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Kaymakam Sayın İhsan Emre Aydın’ı makamında ziyaret etti. 


Rekabet Gücü ve İstihdam Olanaklarının Arttırılması İçin Avrupa'da Staj" projesi çerçevesinde  gidecek öğrenciler ve öğretmenleri, ziyarette Kaymakam Aydın'a bilgi verdiler.
Yapılan ziyarette İlçe Milli Eğitim Müdürü Faysel Polat, okul idarecileri ve görevli öğretmenler de hazır bulundu.
Öğrencilerimiz, Erasmus+ Programı kapsamında “Geriatrik Rehabilitasyon ile Hasta ve Yaşlı Bakımı Uygulama Stajı” deneyimi için öğretmeleri eşliğinde 5’er kişilik gruplar halinde Belçika ve Romanya’ya giderek eğitim alacaklardır.
Kaymakam Aydın, projeyi hazırlayanları tebrik ederek, yeni ülkeler gören öğrencilerin ufkunun açılacağını ve branşlarıyla ilgili Avrupa'daki uygulamaları yakından görme imkanı bulacaklarını söyledi.
Bugüne kadar tüm okul ve kurumları proje yapmaları konusunda teşvik ettiklerini dile getiirdi.

 Kaymakam Aydın, şöyle konuştu:
«Okullarımızda bu tür projelerin yapılması ve kabul edilmesi bizleri son derece mutlu ediyor.
 Bugüne kadar birçok öğrencimiz ve öğretmenimiz, projeler sayesinde belki de hayatlarında ilk defa yurt dışına gitme şansı yakaladı. 
Bunu önemli bir başarı olarak görüyorum. Çocuklarımızın mesleki gelişimleri ve kendilerini ifade edebilmeleri açısından bu projelerin önemli katkı sağlayacağını düşünüyorum."
Kaymakam Aydın, öğrencilerimize şimdiden başarılar dileyerek bu projenin hazırlanmasında emeği geçen idareci ve öğretmenleri tebrik etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX