İŞKUR Kurtalan Belediyesi’ne işçi vermiyor

İŞKUR Kurtalan Belediyesi’ne işçi vermiyor

İŞKUR Kurtalan Belediyesi’ne işçi vermiyor
Bu içerik 1647 kez okundu.
Advert

Kurtalan Belediyesi’ni AKP’den 215 milyon borçla devraldıklarını belirten Belediye Başkanı Baran Akgül, devlet kurumlarının kendileriyle çalışmadığını ve İŞKUR’un ‘ekonomik yetersizlik’ diyerek işçi vermediğini söyledi.

 

İŞKUR’dan ‘ekonomik yetersizlik’ gerekçesi

AKP döneminde İŞKUR tarafından belediyeye verilen 120 personel şimdi “ekonomik yetersizlik” denilerek kendilerine verilmediğini anlatan Başkan Akgül, aynı kurum ilçelerine bağlı 5 bin nüfusa sahip Kurtalan’a Bağlı Belde Kayabağlar  Belediyesi’ne 120 personel verildiğini kaydetti. Seci,mde Kurtlan halkının yaptığı siyasi tercihlerinden dolayı Siirt İl İş Kur  Kurtalan Belediyesini değilde halkını  cezalandırmaya  giderek hizmetten yoksun bırakıyor dedi.

 

Her şeye rağmen biz güzel bir belediyecilik hizmeti sunacağız’

İktidarın, HDP’li belediyeleri kısıtlayarak, “bunlar beceremiyor, biz daha iyi yapıyoruz” algısının oluşturmaya çalışıldığını ifade eden Aygül, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Yapmak istedikleri şey tamamen yanlış. Çünkü bu halkın siyasi tercihidir. Burada belediye cezalandırılmıyor. Burada halk cezalandırılıyor. ‘Siz HDP’ye oy verdiniz ve bunlar beceremiyor. Biz daha iyi beceriyoruz’ demeye getiriyorlar. Bunu yaparken bizim bütün imkânlarımızı kesip kendi belediyelerine aktarıyorlar. Her şeye rağmen biz güzel bir belediyecilik hizmeti sunacağız.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX