İstanbul'dan Kurtalan'a yardım eli

İstanbul'dan Kurtalan'a yardım eli

İstanbul'dan Kurtalan'a yardım eli
Bu içerik 867 kez okundu.
Advert

Köy Okulu Öğrencilerine Giyim Ve Kırtasiye Yardımı

Darül Ferah Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Neslihan Çatalkaya Ceylan Siirt Kurtalan’a  bağlı Tosunbağı Köyü İlkokulunda eğitim öğretim gören öğrencilere Kırtasiye ,Ayakkabı ve oyuncak yardımında bulunarak, köy çocuklarının mutluluklarına ortak oldu.

Öğrenciler için gönderilen kışlık ayakkabıların yanı sıra çeşitli kırtasiye malzemeleri ve oyuncaklar da verildi.

Çocukların sevinçle karşıladığı malzemelerin dağıtımına Tosunbağ İlkokul Müdürü Engin Taşkıran, ve öğretmenler katıldı.

Darül Ferah Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Neslihan Çatalkaya Ceylan ; 10 yıldır kendi imkanlarımla başladığım köy okullarında ki çocuklara ayakkabı,kırtasiye , kıyafet ve oyuncak ulaştırma çabam arkadaşımlarım sayesinde 2019 yılında kurmuş olduğumuz dernek ile binlerce çocuğa ulaşmış “ Sen de Bir Çocuk Sevindir “ projesinde ülkemizin bir çok iline giderek köy okullarında ki çocuklarımıza yeni ayakkabılar giydirip kırtasiye malzemesi desteğinde bulunup ihtiyacı olan okullarda kütüphane kurma imkanımız oldu . Okuduğumuz kitaplar başkalarının hayatına dokunsun diyerek topladığımız kitaplarla kütüphaneler kurup çocukların çeşitli okuma, test kitaplarıyla buluşmalarını sağlayıp okuma kültürünü geliştirmelerine katkıda bulunduğumuz için çok mutluyuz. Çalışmalarımıza mümkün olduğunca tüm illerdeki ihtiyacı olan tüm okullara ses vermek üzere devam etmek istiyoruz .Bu kapsamda Siirt Tosunbağı Köyünde iletişim kurduğumuz Okul Müdürü Engin Taşkıran sayesinde kilometrelerce uzakta olan öğrencilerimize İstanbul ve birçok yerden bize destek veren bağışcılarımızın yardımlarını ulaştırma mutluluğu içerisindeyiz. Amacımız çeşitli maddi imkansızlıklar çocuklarımızın kaliteli eğitim almasını engellemeden okula daha mutlu gitmelerini sağlamak ve onların hayatında iyi bir anı bırakmak biliyoruz ki çocuklarımız geleceğimizdir. Bir çocuk değişir dünya değişir .dedi

Okul Müdürü Engin Taşkesen ; Bizimle iletişim kuran Darül Ferah Derneği Başkanı Neslihan Çatalkaya Ceylan’a Tosunbağı ilk  ve Ortaokulu ve Siirt adına teşekkür etmek istiyorum. Okulumuzda ki bütün öğrencilere yeni ayakkabı kırtasiye malzemesi ve okumalarını geliştirmek amacı ile hikaye kitapları getirdiler oyuncak dağıttılar her çocuğumuz bugün okuldan mutlu ayrıldı. Biliyoruz ki Güneydoğu anadolu bölgesinde ki çocuklarımızın artık İstanbulda aileleri ablaları abileri var . Çocukların yüzünde ki mutluluk ve tebessüm dünyalara bedeldi. Bu gün tüm çocuklarımız evlerine yeni ayakkabılarına sarılarak gittiler kendilerine teşekkür ediyorum .

Öğrenci Hayrullah Minaz : Bugün Müdürümüz Engin Taşkıran sayesinde ablalar bize yeni ayakkabı getirdiler bizi çok mutlu ettiler teşekkürler .

Öğrenci Kerem Macit : Bütün gün gelmelerini bekledik çok mutlu olduk iyi ki geldiler bizi sevindirdiler dediler.

Okul ziyareti hediyelerin dağıtılması ve ardından günün anısına çekilen toplu hatıra fotoğrafı ile sona erdi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX