KURTALAN BELEDİYESİ DEZENFEKTE ÇALIŞMALARINI ARTIRDI

KURTALAN BELEDİYESİ DEZENFEKTE ÇALIŞMALARINI ARTIRDI

KURTALAN BELEDİYESİ DEZENFEKTE ÇALIŞMALARINI ARTIRDI
Bu içerik 235 kez okundu.
Advert

Kurtalan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü konuyla ilgili şu açıklamada bulundu:

“Kurtalan Belediyesi, Sağlık Bakanlığı'nın Corona virüsün ülkemizde de tespit edilmesi üzerine yaptığı açıklamadan sonra dezenfekte çalışmalarını hızlandırdı. 
Yeni tip Corona virüs ile mücadele kapsamında, Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Kurtalan Devlet Hastanesi bahçesinde,Taziye evlerinde-düğün salonları , toplu ulaşım terminallerinde- okullarda- ve gece çarşı merkezinde yıkıma ve dezenfekte yapıldı. Ekipler, rutin olarak yer üstü çöp konteynerlerinde yapılan dezenfekte çalışmalarını da artırdı.

Kurtalan ilçesinde de toplu ulaşım araçları ve halkın yoğun olarak kullandığı alanlarda dezenfekte çalışmaları yapılıyor.
Kurtalan Belediye Başkanı Baran Akgül yaptığı açıklamada, toplu taşıma hizmeti veren minibüs ve otobüslerde düzenli olarak dezenfeksiyon çalışması yapıldığını söyledi.
İlçede gerekli önlemlerin alındığını dile getiren Akgül, "Özellikle halkımızın yoğun olarak kullandığı alanlarda dezenfekte çalışmalarına başladık. Toplu ulaşım araçları dışında Kurtalan Belediyesi bünyesinde bulunan birimlerin kapalı alanlarında, diğer bütün faaliyet alanlarında günlük temizliğin dışında dezenfeksiyon işlemleri yapılıyor." dedi.
 

Belediye bünyesinde oluşturulan ekipler ile toplu taşıma araçlarında ve okullarda dezenfekte çalışmalarına bugün itibariyle başlandığı belirtilen açıklamada, dezenfekte çalışmalarının vatandaşların toplu yaşam alanları başta olmak üzere birçok bölgede aralıksız devam edeceği kaydedildi.

Akgül, vatandaşlara ve yetkililere de kişisel temizliğe dikkat etmeleri, gerekli önlemleri almaları yönünde çağrıda bulundu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX