Kurtalan'da "Vefa Sosyal Destek Grubu" yaşlılar için iş başında

Kurtalan'da "Vefa Sosyal Destek Grubu" yaşlılar için iş başında

Kurtalan'da
Bu içerik 493 kez okundu.
Advert

İçişleri Bakanlığının kararının ardından Siirt’in Kurtalan Kaymakamlığı bünyesinde "Vefa Sosyal Destek Grubu" oluşturuldu.
Çin’de ortaya çıkan ve Türkiye’de de ölümlere neden olan korona virüs salgınının yayılmasını önlemek amacıyla alınan tedbirler kapsamında Kurtalan Kaymakamı İhsan Emre Aydın “Vefa Sosyal Destek Grubu” oluşturuldu. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kaymakam Aydın, 60 bin nüfuslu ilçede sokağa çıkmaları kısıtlanan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olanlara yönelik bazı önlemler alındığını söyledi. İkametlerinden ayrılmalarına kısıtlama ve yasaklama getirilen vatandaşların 112 Acil Çağrı Merkezi, 155 Polis İmdat, 156 Jandarma üzerinden ihtiyaçlarını bildirmeleri halinde her türlü desteğin verileceğini belirten Kaymakam Aydın, “Tek başına yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın mağdur olmaması, temel ihtiyaçlarının karşılanması için kaymakamlığımız gereken her türlü desteği sağlamaya başladı. Çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Kaymakam  Eşi Cansu Aydın, İlçe Jandarma Komutanı Sancar Aydın, İlçe Emniyet Komiser Yardımcısı Özkan sarı,65 yaş üstü ve kronik hastalıkları bulunan vatandaşlara gıda ve yardım kolilerini kendi elleri ile hanelere teslim ettiler.  60 bin nüfuslu ilçemizde acil çağrı merkezlerimizi arayan vatandaşımıza anında cevap verilerek her türlü ihtiyaçları karşılanmakla birlikte tespit edilen her aile tek tek ziyaret edilerek gıda kolisi ikramında bulunularak korona virüs konusunda da bilgilendiriliyor.


İlçede ikamet eden 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlıkları bulunan vatandaşlar da, yapılan  bu uygulamadan memnun olduklarını ifade ederek, “Emeği geçenlerden Allah razı olsun” ifadelerini kullandılar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX