YAŞLILARIN İHTİYAÇLARINI "VEFA SOSYAL DESTEK GRUBU" KARŞILIYOR

YAŞLILARIN İHTİYAÇLARINI "VEFA SOSYAL DESTEK GRUBU" KARŞILIYOR

YAŞLILARIN İHTİYAÇLARINI
Bu içerik 275 kez okundu.
Advert

Siirt’in Kurtalan ilçesinde oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu, 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların ihtiyaçları karşılanıyor.
İçişleri Bakanlığı genelgesi ile sokağa çıkmaları yasaklanan 65 yaş ve üstü ile kronik hastalıkları bulunan vatandaşların ihtiyaçları kaymakamlık ca oluşturulan ekiplerce çözüme kavuşturuluyor.
Kurtalan ilçesine bağlı köylerde jandarma eşliğinde 65 yaş üzeri ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlara ihtiyaçları iletilirken, ilçe merkezinde ise İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ihtiyaç sahiplerine ulaşıyor.
Vatandaşların çağrı merkezini arayıp talepte bulunmaları üzerine alışveriş başta olmak üzere günlük ihtiyaçları ekiplerce gideriliyor. Ayrıca kaymakamlık tarafından oluşturulan ekip, sokağa çıkmaları uygun görülmeyen vatandaşların evleri ziyaret edilerek, gıda, ilaç ve diğer ihtiyaçları karşılanıyor.
Bu kapsamda, ilçeye bağlı, Gürgöze, Ağaçlıpınar ve Oyacık Köyünde ikamet eden 65 yaş üstü 50 vatandaşa ulaşılarak, temel gıda ve ilaç ihtiyaçları Jandarma ekiplerince karşılandı.
Öte yandan Polis ekiplerimizce merkez Kültür mahallesinde ikamet eden vatandaşlarımızın, emekli maaşı bankadan çekilerek kendisine teslim edildi.
Kurtalan Kaymakamı İhsan Emre Aydın yaptığı açıklamada, korona virüs tedbirleri kapsamında, kaymakamlık bünyesinde oluşturulan ‘Vefa Sosyal Destek Gurubu’ ekiplerinin 24 saat esasına göre çalışma yürüttüğünü söyledi.
Kaymakam Aydın, “ilk olarak ilçe merkezi ve köylerinde yaşayan 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızı tespit ettik. Vatandaşlarımızı ziyaret ederek iletişim bilgilerimizi verdik. Onlar için hijyen ve gıda paketleri hazırladık. Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için tüm kurumlarla koordineli bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz." dedi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX