İLÇEMİZDE ŞU ANA KADAR POZİTİF VAKA YOK

İLÇEMİZDE ŞU ANA KADAR POZİTİF VAKA YOK

İLÇEMİZDE ŞU ANA KADAR POZİTİF VAKA YOK
Bu içerik 586 kez okundu.
Advert

Gün itibariyle 02.04.2020) Kurtalan da Coronavirüs şüphesiyle hastaneye gelen hiçbir vatandaşta pozitif vakaya rastlanmadı.

 

Geçtiğimiz günlerde Coronavirüs hastaları Kurtalanda var  gibi asparagas  haber yapan bazı sosyal kullanıcılar bizzat haber Ajansımızın  yetkili mercilerden aldıgı bilgiler doğrultusun da  Kurtalan da hiç bir vatandaşımızda Pozitif vaka raslanmamıştır ve şuanda hastahanemizde yatan  yogum bakım ünütesinde kalan hiç bir hastamızda yoktur bilgisini aldık.

Yetkililer ayrıca halkımızdan Sağlık Bakanlığı’ndan gelen talimatlar doğrultusunda 65 yaş üstünün dışarı çıkma yasağına harfiyen uyulmasını istediler. ve kesinlikle  genç ve yaşlı hiç fark etmez sokaga maskesiz Kurtalan halkı cıkmasın dediler.

Bölgemizde yaşayan halkın sağlığı açısından da özellikle temas aralığına dikkat edilmesi ve toplu şekilde oturulmamasını isteyen yetkililer biraz sabırlı olun ve işin ciddiyetini harfiyen uygulayın  Devletin vermiş oldugu bilgileride lütfen vatandaşlarımzı harfiyen uygulasın  dediler.

Yetkililer ; 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı ve vatandaşların yakın temas konusunda bazı ihmaller görüldüğünü bu iki kural ve diğer bütün kurallara harfiyen uyulması gerektiğinin bir kez daha altını çizdiler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX