Prof. Dr. Ovalı'dan aşı açıklaması:

Prof. Dr. Ovalı'dan aşı açıklaması:

Prof. Dr. Ovalı'dan aşı açıklaması:
Bu içerik 101 kez okundu.
Advert

TBMM'de kabul edilen yeni infaz yasası, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğü girerken, cezaevlerinde bulunan hükümlülerin tahliyelerine başlandı.

 

AK Parti ve MHP'nin ortak hazırladığı İnfaz Yasası, altı gün süren görüşmeler sonunda, 330 milletvekilinin katıldığı oylamada, 51 ret oyuna karşılık, 279 kabul oyuyla TBMM Genel Kurulu'nda kabul edililmişti. Yasanın Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından tahliyelere başlanıd.

 TAHLİYE EDİLENLER OTOBÜSLE DIŞARI ÇIKARILDI

Türkiye genelin de  Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'nden tahliye edilenler ise otobüslerle dışarı çıkarıldılar. Cezaevi çevresinde ise yoğun güvenlik önlemleri alındı. İETT Otobüsleri, cezaevi minibüsleri ve HAVATAŞ'a ait otobüsler ile tahliye edilenlerin sosyal mesafe kuralına uyarak maske taktıkları görüldü.

Yasanın Resmi Gazete'de yayımlanmasıyla birlikte Adıyaman Açık Ceza İnfaz Kurumuna çıkan bütün cadde ve sokaklar polisler tarafından kapatıldı. Barikatlarla kapatılan yola hiçbir araç ve hükümlü yakını bırakılmadı. Hükümlülerden Adıyamanlı olanlar otobüslerle Sümer Meydanı, Valilik önü veya Demokrasi Parkı'nda indirilerek burada aileleri tarafından özel araçlarla alınarak evlerine doğru ayrıldı. Adıyamanlı olmayan hükümlülerin ise yine aynı şekilde otobüslerle memleketlerine bırakılacağı öğrenildi.

Hükümlüler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye minnettar olduklarını dile getirerek, özgür olmanın çok güzel bir duygu olduğunu dile getirdi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX