KÖY MUHTARI VE AZASI GÖREVDEN ALINDI

KÖY MUHTARI VE AZASI GÖREVDEN ALINDI

KÖY MUHTARI VE AZASI GÖREVDEN ALINDI
Bu içerik 367 kez okundu.
Advert

Siirt Valiliği İl Umumi Hıfzısıhha Kurul Kararları kapsamında Siirt merkeze bağlı Kayaboğaz köyü muhtarı ve azası görevden alındı. Yeni muhtar ve aza için seçime gidilmesi kararı alındı.

Konu ile ilgili Siirt Valiliğinden yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi, “ Siirt Valisi Ali Fuat Atik başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzısıhha Kurulu kararı gereğince, İlimiz Merkez ilçeye bağlı Kayaboğaz köyü Köy Muhtarı ve azası görevden alındıklarından, yeni muhtar ve aza için seçime gidilmesi kararı alınmıştır. Ancak seçim döneminde Korona salgını çıktığından dolayı Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda virüsün yayılmasını engellemek, toplum sağlığı ve kamu düzeni korumak maksadı ile ve salgının yayılmasının engellenmesinin en etkili yolunun sosyal hareketliliği ve insanlar arası teması azaltarak sosyal izolasyonu mutlak şekilde sağlamak olduğundan seçimler alınan tedbirlerin son bulmasından sonra yapılacaktır.

Bu süre içerisinde seçim gerçekleşinceye kadar, İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne Çiftçi Kayıt Sistemine kayıt yaptırabilmek için ilgili formalar için gerekli olan Muhtar ve Aza onayının İl Tarım ve Orman Müdürlüğü personellerince tespit edilmesi ve bu tespitin yeterli sayılacağı” kararlaştırıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX