FARKINDA MISINIZ ?

FARKINDA MISINIZ ?

FARKINDA MISINIZ ?
Bu içerik 363 kez okundu.
Advert

Kendi Menfaatleri ve çıkarları için dünyayı kan gölüne çevirmekten çekinmeyen Batı dünyası, gözle görülemeyecek küçüklükteki bir virüs önünde diz çöktü.

Batı Yıldızlara tırmanıyordu, deniz diplerine iniyordu.
Ne oldu?
insanlıkta konkordato (iflas) ilan etti.
Bir Corona testinin maliyeti 1000-3000 dolar; tedavisi 10 000-30 000 dolara yapıldığı Batı’da yaşlılar ölüme terk edilirken yoksullar kendi kaderleriyle baş başa bırakıldı. Ülkeler arası tıbbî malzeme korsanlığı başladı. Bazı ülkeler virüsün pençesinde can çekişirken diğer ülkeler seyretmekle yetindi. Batı’da Sağlık çöktü ölen insanlara saygı yok çünkü; Tükenmişlik var
Farkında mısınız?
Türkiye, kendi vatandaşları bir yana, bu ülkede yaşayan herkesi, en ideal şartlarda ücretsiz tedavi ederken, milyonlarca mağdur olabilecek vatandaşa her türlü yardımı kapılarına kadar götürmekten de geri kalmadı. Devletin bütün imkânlarını, sokağa çıkamayan vatandaşlar için sosyal paylaşım hattını kurdu. Hizmeti evlerine kadar götürdü.
Din, inanç, dil ve rengine bakmaksızın, zor durumda olan ülkelere insanî elini uzatan, uçaklar dolusu koruma ve tıbbî malzeme gönderen ülke yine Türkiye oldu.48’den fazla ülkeye yardım malzemelerini göndererek büyük bir ülke olduğunu ispatladı. ‘Güneşin batmadığı İmparatorluk’un kalıntısı Büyük Krallık İngiltere sağlık personeli, ‘Türkiye’den beklediğimiz 28 uçaklık tıbbî malzemenin 24 saat bile gecikmesi durumunda, sağlık sektörü çöker’ açıklamasını yaptı.
Farkında mıyız acaba?
İşte büyük devlet olmak böyle bir şeydir. Vatandaşının icraatlarıyla gurur duyabileceği bir devlet. Halkımız, bir asırdır böyle bir devletin hasretini çekiyordu. Allah’a şükür bugün bu hasret bitti.
Devlet-vatandaşın bütünleştiği bir ülke.
En zor zamanlarda halkının kenetlendiği bir ülke.
Yardımlaşmanın, kaynaşmanın, dertleri paylaşmanın zirve yaptığı bir ülke.
İhtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarının evlerinde karşılandığı bir ülke.
Yerli ventilatörünü (solunum cihazı) 12 günde üretebilen ve ayda 5000 adedini hizmete sunabilen bir ülke.
Hem vatandaşına sunduğu hizmetlerle, hem ihtiyaç sahibi ülkelere yaptığı yardımlarla ilk sırada yer alan bir ülke.
Zamanında ve yerinde aldığı koruma tedbirleriyle dünyada en az zayiat vermeyi ilkesel bir form olarak kabul eden bir ülke.
En gelişmiş kapitalist ülkelerde hastalar koridorlara konulan sandalyeler üzerinde tedavi edilmeye çalışılırken, modern ve hijyenik hasta yatak sayısının % 40’nın boş olduğu bir ülke.
Buna rağmen bu güzellikleri ve güzelim ülkeyi görmek istemeyen bazı sabit fikirli insanlar ABD-AB gibi ülkelerin sadece cazip yönlerini abartılı anlatarak farklı kategoride görülmesi için çaba harcıyorlar.Medya üzerinden bu güzel ülke hakkında negatif algı oluşturan; bu ülkeye karşı her türlü entrikaya çanak tutanlara rağmen bu ülke sağlam yapısıyla, halkının imanı ve manevî dinamikleriyle aydınlık geleceğe yol alacak ve bu asra damgasını vuracaktır.
Ne mutlu bize ki bu ülkenin birer ferdiyiz.
‘Yol onun, varlık onun, gerisi hep angarya!’Kalın Sağlıcakla.... Fikret Toktanış

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX