ESNAFIN RAMAZAN AYI HAZIRLIĞI BURUK GEÇİYOR

ESNAFIN RAMAZAN AYI HAZIRLIĞI BURUK GEÇİYOR

ESNAFIN RAMAZAN AYI HAZIRLIĞI BURUK GEÇİYOR
Bu içerik 226 kez okundu.
Advert

Kurtalan'daki çarşı ve pazarlarda her sene esnafın büyük bir heyecanla beklediği ve yaklaşan Ramazan Ayı burukluğu yaşanıyor.

Ramazan Ayı hazırlığındaki esnafın da kara kara düşünmesine neden oluyor.

Daha önceki yıllarda haftalar öncesinden Ramazan Ayı için çarşı ve pazarlarda büyük bir hareketlilik yaşanırken, bu sene Coronavirus nedeniyle insan selinin yaşandığı çarşılar adeta bom boş kaldı.

Vatandaşların ihtiyaçları dışında alışverişe çıkmaması sebebiyle esnaf Ramazan öncesi beklediği hareketliliği bulamadı.

Geçen sene Ramazan Ayına haftalar kala alışverişlerin başladığını söyleyen esnaf Hikmet Nas,  Coronavirus nedeniyle vatandaşların çarşıya gelmediğini söyledi.

İnsanlarda virüsün oluşturduğu bir tedirginliğin hakim olduğunu vurgulayan Hikmet Nas, "Bu sene Coronavirus nedeniyle piyasa sakin geçiyor. İnsanlar tedirgin, evlerinden çıkmıyor. Ramazan Ayı için hazırlarımızı tamamladık, müşterilerimizi bekliyoruz. Virüs nedeniyle yapılan kısıtlamalar ve 65 yaş üstü dışarı çıkma yasağı nedeniyle köylerden gelen müşterilerimiz de artık gelemiyor. Geçen hafta ülkemizin diğer illerinde dışarı çıkma yasağı ilan edilince Kurtalan'da da insanlarda oluşan tedirginlik nedeniyle herkes alışverişinin bir kısmını yaptığı için şu anda piyasa tamamen durdu. Biz de umutla bekliyoruz, inşallah piyasa açılır." diye konuştu.

"ÜRÜNLERİMİZ ELİMİZDE KALDI"

İşlerinin durgun olduğunu ifade eden bir diğer esnaf Selman Şahin, "Şu anda Coronavirus nedeniyle çarşı ve piyasa kimse yok, millet dışarıya çıkmaya korkuyor. Her yıl olduğu gibi Ramazan Ayı için hazırlıklarımızı yaptık. Ramazan Ayında insanların en çok talep ettikleri helva, pekmez, tahin gibi ürünler aldık. Satışlarımız çok durgun. Yine de Allah'a şükürler olsun. İnsanlarımızdan kendilerine dikkat etmelerini istiyorum." dedi.

Vatandaşlar ise, "Dünyayı saran bu hastalığın bir an önce İslam âlemi içinden ve bütün dünyadan kısa sürede bitmesini yüce Allah'tan diliyoruz. Ramazan Ayı yaklaşıyor ve insanların da ihtiyaçları gereği alışveriş yapmaları gerekiyor. Kurtalan'da hastalığın yayılmaması için insanların alışverişlerinde de dikkatli olmaları gerekir." ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX