Başkan Karaatay'dan Ramazan-ı Şerif Mesajı

Başkan Karaatay'dan Ramazan-ı Şerif Mesajı

Başkan Karaatay'dan Ramazan-ı Şerif Mesajı
Bu içerik 281 kez okundu.
Advert

AK Parti Kurtalan İlçe Başkanı Haşim Karaatay, Ramazan-ı Şerif dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Karaatay, mesajında, "On bir ayın sultanı olan Ramazan-ı Şerif'e bu yıl dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan korona virüsü salgını nedeniyle buruk bir şekilde girmekteyiz. 
Ramazan ayının; ülkemize, milletimize, İslam alemine ve tüm insanlığa barış, huzur ve sağlık getirmesini temenni ediyorum. Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise cehennemden kurtuluş olan Ramazan ayı, rahmeti ve bereketi bol olan bir aydır. Rabbim bu ayın güzelliklerini, huzurunu ve mutluluğunu bizlere de nasip etsin inşallah" dedi.
Başkan Haşim Karaatay, Ramazan ayının ilk gününün cuma gününe denk gelmesinin de ayrı bir güzellik olduğunu belirterek, "Rabbim bu mübarek günlerin yüzü suyu hürmetine ülkemize, İslâm alemine ve tüm dünyaya sağlık, huzur ve mutluluk nasip etsin.
 Mübarek Ramazan ayına başlıyoruz. Oruç; sabırdır, şükürdür, vazgeçmektir, paylaşmaktır, yardımlaşmaktır ve hatırlamaktır. Dünyayı derinden etkileyen salgın tedbirleri nedeniyle ilk defa camilerimize, sevdiklerimize ve dostlarımıza gidemeyeceğiz. Kalabalık iftar sofraları da kuramayacağız, ama Allah'ın izniyle birlikte yeneceğiz korona virüsünü. İlimiz, ilçemiz, köyümüz ve mahallemizde ihtiyaç sahiplerini, yetim ve öksüz çocukları unutmayarak onların yanında olduğumuzu da gösterme zamanı.  'Komşusu Açken Tok yatan Bizden Değildir.' Bizler öyle bir Peygamberin ümmetiyiz .
Evet bu mübarek ayda ihtiyaç sahibi ailelere birlikte sahip çıkalım, paylaşmak en güzel duygudur.
 Bu ayda daha fazla dua, daha fazla hayır, nefsimizi tembih etme, sabırla şükretmemize, düşünmemize ve kendimizi yenilememize vesile olması gerektiğini düşünüyorum.
 Bu Ramazan ayında tutacağımız oruç ve dualarımızın kabul olması, salgın sürecinin atlatılmasını ve Ramazan ayının İslam dünyası ve insanlık için sağlık, barış ve huzura vesile olmasını yüce Allah'tan diliyorum" Halkımızın ve Tüm İslam Aleminin Ramazan-ı Şerifleri mübarek olsun. ifadelerini kullandı.

AK Parti Kurtalan İlçe Başkanı

Haşim Karaatay

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX