Ramazan ayında çiğköfte satışları arttı

Ramazan ayında çiğköfte satışları arttı

Ramazan ayında çiğköfte satışları arttı
Bu içerik 362 kez okundu.
Advert

Kurtalan ilçesinde Ramazan ayı dolayısı ile çiğköfte satışında büyük artış yaşanıyor.

Ramazan ayında en çok tüketilen besinlerin başında gelen çiğköfte, Kurtalan  ilçesinde vatandaşlar tarafından oldukça rağbet görüyor.

Ramazan ayıyla birlikte sokaklarda kurulan tezgahlarında satışa sunulan çiğköfte vatandaşlardan rağbet görüyor

İlçenin Çarşısı'nda yıllardır Ramazan aylarında çiğköfte satışı yapan Ferhat Usta, Ramazan ayında çiğköftenin diğer günlere göre daha fazla satıldığını belirtti. Çiğköfte Ustası Ferhat Usta; "Ramazan her zaman olduğu gibi bu yıl da bütün bereketiyle birlikte geldi. Çiğköfte satışlarımız Ramazanla birlikte ikiye katlandı diyebiliriz. Vatandaşlar çiğköfteyi özellikle iftar saatine doğru almaya geliyorlar. Çiğköfte iftar sofralarına farklı bir lezzet katıyor. Kimi vatandaşlar doyumluk kimileri de tadımlık alıyor. Her yıl satışlarım daha çok artıyor. Çiğköftemin tadına bakanlar çok beğeniyor ve devamlı almaya geliyorlar. Yılın 12  ayında aynı yerde kendi iş yerimde  satış yaptığım için birçok vatandaş çiğköfte almak için buraya geliyor. Adeta ilçede çiğköfte anlamında marka haline geldim. Halkımız büyük ilgi gösteriyor" dedi.

Vatandaşlar ise,  "Ramazan ayında tadımlık da olsa sofrasında çiğköfte bulunduruyoruz. eve giderken yol üzerinde çiğköfte alarak gidiyoruz çiğköfteyi çok sevdiklerini ve özellikle Ramazan ayında daha fazla aldıklarını söylediler.. Çiğ köftenin porsiyonunu da 5 TL'den satılıyor"

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX