İL PANDEMİ KURULU KOORDİNASYON TOPLANTISI, VALİ ATİK BAŞKANLIĞINDA YAPILDI

İL PANDEMİ KURULU KOORDİNASYON TOPLANTISI, VALİ ATİK BAŞKANLIĞINDA YAPILDI

İL PANDEMİ KURULU KOORDİNASYON TOPLANTISI, VALİ ATİK BAŞKANLIĞINDA YAPILDI
Bu içerik 125 kez okundu.
Advert
İl Pandemi Kurulu Koordinasyon Toplantısı, Vali/Belediye Başkan V. Ali Fuat Atik’in başkanlığında gerçekleştirildi.
Valilik Konferans Salonunda yapılan toplantıya, Vali Ali Fuat Atik’in yanı sıra 3. Komando Tugay Komutan V. Albay Mehmet Fevzi Kenansarı, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hüseyin Hilmi Atabay, İl Emniyet Müdürü Saruhan Kızılay, Vali Yardımcısı Zihni Yıldızhan, İl Sağlık Müdürü Dr. Erol Ömür Emre, İlgili kurum müdürleri ve bazı sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katıldı.
Toplantıda, koronavirüs tedbirleri kapsamında daha önceden alınan kararlar tek tek gözden geçirilerek, pandeminin yayılımına engel olmak ve vatandaşlarımızın sağlığını korumak amacıyla alınacak tedbirler değerlendirildi
Cuma namazının kılınması ile ilgili alınması gereken önlemlerin de görüşüldüğü toplantıda, İl Hıfzıssıhha Kurulu kararlarına uygun olarak sosyal ve fiziki mesafeye uyularak saf tutulması, maskesiz ve seccadesiz gelinmemesi, cemaatin giriş/çıkışının sağlıklı şekilde gerçekleştirilmesi için alınması gereken tedbirler değerlendirildi.
Koronavirüs salgınına karşı Sosyal mesafe ve maske kullanımı gibi tedbirlere mutlaka uyulması gerektiğine vurgu yapan Vali Atik, tedbirlere uymayan vatandaşlar hakkında cezai işlem uygulanması talimatını verdi.
Vali Atik, koronavirüsle mücadele kapsamında genel olarak alınan tedbirlerin uygulanmasında herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesini istedi.
Toplantı, görüş ve önerilerin alınması ile sona erdi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX