Siirt Tarım ve Orman İl Müdürlüğünün Köy Ziyaretleri Devam Ediyor

Siirt Tarım ve Orman İl Müdürlüğünün Köy Ziyaretleri Devam Ediyor

Siirt Tarım ve Orman İl Müdürlüğünün Köy Ziyaretleri Devam Ediyor
Bu içerik 233 kez okundu.
Advert

Köy sorunlarını yerinde tespit etmek, köylerde yapılan ve yapılması planlanan projeleri muhtar ve köylülerle görüşmek üzere Siirt Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından yapılan köy ziyaretleri devam ediyor. Köy ziyaretleri programı kapsamında il müdürü Ergün Demirhan, İl Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve teknik personelin katılımı ile Yağmurtepe, Aktaş, Zorkaya, Konacık, Kışlacık ve Bostancık Köyleri ile Sütlüce mezrası ziyaret edilerek  köy muhtarları ve üreticilerle bir araya gelindi.

Siirt Tarım ve Orman İl Müdürü Ergün DEMİRHAN yaptığı açıklamada;

Üreticilerin yaşadığı sorunları yerinde dinleme ve sorunlarına çözüm sunma anlayışından hareketle köy ziyaretleri il ve ilçe bazında devam edecektir. 

Çiftçilerimizin dünyada hızla gelişen tarım ve tarımsal teknolojiler konusunda bilgilendirilmesi ve üreticilerimizin tarımdan elde ettikleri gelirin yükseltilmesi için Bakanlık ve İl Müdürlüğü olarak yoğun çaba göstermekteyiz. 

Bu anlamda çeşitli tarımsal konularda çiftçi eğitim toplantıları, tarla günleri, demonstrasyonlar düzenlemekteyiz. Amacımız kaliteli ve yüksek tarımsal üretim ile bölgemiz üreticisinin refah seviyesinin daha yukarıya taşınmasını sağlamaktır. Bu anlamda karlı bir üretim yapılmasında tarımsal desteklemeler, prim uygulamaları ve proje uygulamaları göz önüne alınması gereken önemli bir faktördür. Bu sebeple köy ziyaretlerini ve alan çalışmalarını önemsiyoruz. Yaptığımız program çerçevesinde tüm köylerimizi ziyaret etmeyi planlıyoruz dedi.

Gerçekleştirilen ziyaretten dolayı memnuniyetlerini dile getiren çiftçiler, köydeki sorunlarını ve taleplerini ileterek, İl Müdürümüz ve beraberindekilere teşekkürlerini ifade ettiler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX