#ARAMA & #KURTARMA;

#ARAMA & #KURTARMA;

#ARAMA & #KURTARMA;
Bu içerik 321 kez okundu.
Advert
Bitlis Deresinden, İlimiz Baykan ilçesi Baykara Köyünden devam edip dökülen çay kenarında piknik yapmak ve balık avlamak üzere giden 4(Dört) vatandaşımızın akıntıya kapıldığı 31.05.2020 tarih ve 19:00 da haber alınması üzerine ekiplerimiz anında olay mahalline sevk edilmiş ve arama-kurtama faaliyeti icra edilmiştir. Çay'da mahsur kalan Dört vatandaşımızdan Üç'ü kurtarılmıştır.
Akıntıya kapılıp kaybolan bir vatandaşımızın kurtarılması için 12(on iki) kişilik arama-kurtama ekibimize ilaveten;
Bitlis Emniyet Müdürlüğüne bağlı 5(Beş) kişilik sualtı arama kurtarma timi, Diyarbakır Jandarma (JAK) 7(Yedi) kişilik, arama-kurtama Dalgıç ekibi, Hakkari Jandarma 5(Beş) kişilik Dağcı Ekibinin arama-kurtama ekiplerine dahil edilerek çok yönlü arama-kurtama işlemi icra edilmektedir.
Öte taraftan söz konusu Derenin(Çay'ın) belli yerlerine "Balık Ağı" gerilmiş, köprü menfezlerine de tel örgü yapılarak akıntıya kapılan vatandaşımıza bir an önce ulaşılması amaçlanmıştır
Diğer taraftan, Jandarma ve koruculardan oluşan 60(Altmış) kişilik ekip ile vatandaşımızın su yüzüne çıkma olasılığı nedeniyle belli aralıklarla Beş'er ve On' ar kişik gruplar oluşturularak Çay Boyunca konuşlandırılacaktır.
Söz konusu ekiplerin iaşe(yemek) ikrami için İlimiz Kızılay tarafından sıcak yemeğin verilmesi noktasında gerekli koordinasyon sağlanarak yemek verilecektir.
Allah'ın izniyle en kısa zamanda vatandaşımıza ulaşacaz. Bütün ekiplerimiz canla başla mücadele etmektedir. Kendilerine burdan şükranlarımı iletiyorum. Bütün vatandaşlarımızdan Dua istirham ediyorum Dua ile selamlar saygılar Allah'a emanet olunuz
Ahmet YILDIZ
Afad İl Müdürü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX