KURTALAN’DA SINAV ÖNCESİ TÜM OKULLAR DEZENFEKTE EDİLİYOR

KURTALAN’DA SINAV ÖNCESİ TÜM OKULLAR DEZENFEKTE EDİLİYOR

KURTALAN’DA SINAV ÖNCESİ TÜM OKULLAR DEZENFEKTE EDİLİYOR
Bu içerik 178 kez okundu.
Advert

Okullarda sınav dezenfeksiyonu başladı

Korona virüsle mücadele tedbirleri nedeniyle ertelenen Liselere Geçiş Sınavı (LGS)  öncesinde, Kurtalan’da önlemler alınmaya başlandı. Kurtalan İlçe Milli Eğitim Müdürü Faysal Polat’ın  yaklaşan sınav takvimi öncesinde ilçe genelindeki tüm okullarda Kurtalan Kaymakamlığı ve Kurtalan Belediyesi işbirliğinde dezenfekte ve temizlik çalışması başlatıldı.

Okulların perşembe gününe  kadar dezenfekte edileceğini ve gerekli temizliğinin en az iki kere yapılacağını söyleyen Polat “Öğrencilerimizin ve velilerin içinin rahat etmesi için ne gerekiyorsa yapıyoruz” dedi. Öğrenciler sınava tertemiz ortamda girecek Kurtalan Belediyesi ekiplerince gerçekleştirilen dezenfekte ve temizlik çalışmaları ile okullarda sağlıklı ve steril bir ortam oluşturuluyor. Öğrencilerin daha sağlıklı ve hijyenik bir ortamda sınava girmeleri için sınıflar, ortak kullanım alanları, koridor ve lavabolar, ekipler tarafından tek tek dezenfekte ediliyor. 20 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan Liselere Geçiş Sınavı öncesinde yapılan dezenfekte çalışmaları ile, sınav yapılacak okullarda insan sağlığını tehdit edecek  hiçbir olumsuzluk yaşanmayacaktır. “Gençlerimizin içi rahat olsun” Sınava girecek gençlerin ve ailelerinin içinin rahat etmesi için ne gerekiyorsa yaptıklarını söyleyen İlçe Milli  Eğitim Müdürü Faysal Polat “Sınava girecek çocuklarımız ve velilerinin heyecanını bizde yaşıyoruz..

Gençlerimiz bu yıl sosyal mesafe kuralına dikkat ederek ve koruyucu maske kullanarak sınava girecekler. Uygun sınav ortamını oluşturmak için MEB ailesi olarak 10 gündür durmadan çalışıyoruz. Çocuklarımız rahat olsun,sadece sınava konsantre olsunlar. Uygun bir sınav ortamı ve atmosferi için ne gerekiyorsa bizler yaptık. Allah hiç bir çocuğumuzun emeğini ziyan etmesin inşallah” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX