Kaçak su kullananlara uyarı

Kaçak su kullananlara uyarı

Kaçak su kullananlara uyarı
Bu içerik 549 kez okundu.
Advert

Kurtalan Belediyesi, 13 mahallede ve çarşı merkezinde  oluşturulan yeni ekiplerle, kaçak su kullanımı ile mücadele çalışmaları başlattığını, yapılan tespitler sonucunda kaçak su kullanan kişiler hakkında cezai işlemler uygulanacağını duyurdu.
İçme suyunun abone olmadan veya bahçe sulamada kullanılmasının yasal olmadığını belirten Kurtalan Belediyesi, yoğun bir şekilde alan taraması yaparak su kaçaklarını tespit edip uyarılarda bulunup  sonrasın da hukuki süreç başlatıyor.
Kaçak su kullanımları, abone olmayan vatandaşların Abonelik yaptırmadan su kullanmak suçtur.

“İçme ve kullanma suyunun amacı dışında kullanılması su kesintilerine sebep oluyor”
İçme suyunun kaçak olarak ve amacı dışına çıkılarak sulamada kullanılması bazı yerleşim yerlerinde su kesintilerine sebep olmaktadır. İçme ve kullanma suyunun amacı dışında sulamada kullanılması, su sarfiyatını arttırarak suyun yetersiz kalmasına ve vatandaşların mağduriyetine sebep olmaktadır. Özellikle yaz aylarında meydana gelen bu durum karşısında vatandaşların içme suyu ile sulama yapmamaları herkes için büyük önem arz ediyor. Özellikle kırsal mahallelerimizdeki vatandaşların bahçe sulamasında içme suyu kullanmama konusunda çok hassas davranmaları gerekmektedir.Abonmanlıgı olamayan vatandaşlar ve esnaflar için 10-15 gunluk süre verildiğini  bu süre içinde  yapılan tespitlerde  uyarıları dikkate  almayan vatandaşlar  hakında  cezai işlem uygulanacağını  belirttiler.

 KURTALAN BELEDİYESİ
 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX