Kurtalan’da 15 Temmuz unutulmadı

Kurtalan’da 15 Temmuz unutulmadı

Kurtalan’da 15 Temmuz unutulmadı
Bu içerik 334 kez okundu.
Advert

İlçemizde “15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ” Anma Programı Düzenlendi

“15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ” anma etkinlikleri kapsamında Kaymakam/Belediye Başkan V. Sayın İhsan Emre Aydın, protokol üyeleri ve Vefa gruplarımız tarafından ilçemizde ikamet eden şehit aileleri ziyaret edilerek talep ve sorunları dinlendi. Kaymakam/Belediye Başkan V. Aydın, protokol üyeleri ile birlikte Beykent köyünde bulanan şehit mezarlığını ziyaret ettikten sonra sonra ilçe Merkez Cami’sinde düzenlenen mevlid programına katıldı.Programda şehitlerimizin ruhlarına ithafen Mevlid-i Şerif okundu, dualar edildi. Programın ardından vatandaşlarımıza ikramlarda bulunuldu.

15 Temmuz Demokrasi Parkındaki kutlama programı saat 20:45’te 15 Temmuz Şehitleri için Saygı Duruşu ve akabinde İstiklal Marşı ile başladı. Şehitlerimizin ruhlarına Kur’an-ı Kerim okundu. 15 Temmuz ile ilgili çeşitli videolar, klipler ve dinletiler ile program devam etti. Ardından İlçe Müftüsü M.Nedim Yılmaz tarafından dua okundu. Kaymakam/Belediye Başkan V. Aydın, günün anlam ve önemini belirten konuşması yaptıktan sonra 23 Nisan ve 15 Temmuz etkinlikleri kapsamında düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdi. Öğrencilerimiz tarafından gece boyunca günün anlam ve önemini anlatan şiirler okundu. Programa katılan vatandaşlarımıza ikramlarda bulunuldu. Saat: 00:13’te yurdumuzun her tarafında olduğu gibi 15 Temmuz Demokrasi Parkı’nda ve ilçemizin her tarafında da salalar okundu.

Programın sonunda Kaymakam/Başkan V. Aydın, “15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ” anma programında emeği geçen herkese ve 15 Temmuz Demokrasi Parkını dolduran kahraman Kurtalan halkına teşekkürlerini bildirdi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX