Kaymakam Aydın, Pandemi Denetiminde

Kaymakam Aydın, Pandemi Denetiminde

Kaymakam Aydın, Pandemi Denetiminde
Bu içerik 322 kez okundu.
Advert

Kurtalan İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanı İhsan Emre Aydın, korona virüs salgını nedeniyle alınan tedbirleri yerinde incelemek amacıyla başta semt pazarları olmak üzere, Kurtalan çarşı esnafın da yerinde incelemelerde bulunarak vatandaşlardan hijyen tedbirlerine uymalarını ve evde kalmalarını istedi.
Kurtalan Belediyesi tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgınına karşı aldığı önlemleri arttırdı. İlçede bir yandan belediye bünyesinde kurulan dezenfekte ekibi ile cadde ve sokaklarda temizlik çalışmaları yapılırken bir yandan da Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili İhsan Emre Aydın başta olmak üzere tüm belediye çalışanları vatandaşları virüse karşı bilinçlendiriliyor.
Semt pazarı ve Çarşı Esnafında  denetim
ilçede bulunan semt pazarlarında incelemelerde bulunan Kaymakam Aydın, burada pazarcı esnafına sosyal mesafe kuralına uymaları gerektiği yönünde uyarılarda bulunarak, salgına karşı tedbiri elden bırakmamaları çağrısında bulundu. Pazarcı esnafı ve vatandaşlar ile de sohbet eden Kaymakam Aydın, birlik ve beraberlik içerisinde olarak bu sürecin atlatılacağını kaydederek, herhangi bir yardıma ihtiyaçları olduğunda kaymakamlık ve belediye olarak yardıma hazır olduklarını söyledi.

Kurtalan'da denetimlere Kurtalan İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanı İhsan Emre Aydın, Kurtalan Emniyet Müdürü Evren Taşdemir İlçe Jandarma Kumatını.V. Ramiz Örküt, Esnaf sanatkarlar başkanı Ekrem  Karataş, Ziraat Oda Başkanı, Hüseyin Günbat , Şoförler cemiyet başkanı Hikmet Deryalar ve kolluk kuvvetleri katıldı.

“Durum ciddi”

Kurtalan İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanı İhsan Emre Aydın, "Durum ciddi, vakalarda son günlerde artış var, maskelerimizi burnumuzu kapatacak şekilde takalım, mesafemizi koruyalım, dezenfektan bulunduralım, hepiniz ve hepimizin sağlığı için kurallara uymak çok önemli, hep birlikte bu zor günleri atlatacağız" dedi.

KURTALAN BELEDİYESİ ÜCRETSİZ 180 BİN MASKE DAĞITTI

Vatandaşlardan gelen talebi ve ihtiyacı dikkate alan Kurtalan belediyesi ücretsiz 180 bin maske dağıttı. Kurtalan belediyesi önceden piyasadan tedarik ettiği maskeleri  vatandaşlara dağıtmaya devam ediyor. Bu kapsamda Kurtalan’da Vatandaş’tan gelen talepleri ilave olarak ücretsiz olarak maske dağıtılmaya devam edilecek. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX