KARA KARTAL’DAN SİİRT SPOR’A TAM DESTEK GELİYOR

KARA KARTAL’DAN SİİRT SPOR’A TAM DESTEK GELİYOR

KARA KARTAL’DAN SİİRT SPOR’A TAM DESTEK GELİYOR
Bu içerik 312 kez okundu.
Advert

Bu yıl 3.Ligde ilimizi temsil edecek Siirt İl Özel İdarespor Kulübü Başkanı  Hifzullah Canpolat Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi ile yaptığı görüşmenin çok olumlu geçtiğini ve bu güzide kulüple bir çok konuda yardımlaşma konusunda prensip anlaşmaya vardıklarını belirtti.

Beşiktaş Kulübünden çok sıcak bir ilgi gördüklerini ve prensipte anlaştıkları, durum hakkında önümüzdeki hafta yapacakları görüşmeler neticesinde protokole bağlayacaklarını belirten Canpolat, Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi ve diğer yöneticilerine teşekkür etti.

Bu süreçte Gençlik spor bakanımız, Prof.Dr. Yasin Aktay ve Danıştay 10. Daire başkanı dünürüm Yılmaz Akçil beyin çabaları gerçekten takdire şayandır. Bu vesile ile huzurlarınızda kendilerine şehrim adına teşekkür ediyorum. Bununla birlikte spor bakanımızın çok büyük çabaları oldu. Türkiye Büyük Millet Meclisi başkanımızın çok büyük çabaları oldu ve verilen çabalar neticesinde Sayın Cumhurbaşkanımızın da noktayı konmasıyla birlikte  sorunumuz  giderildi ve 3’ü lige de çıktık. Burada da huzurlarınızda ilimiz adına dünya lideri Sayın cumhurbaşkanımıza şükranlarımızı arz ediyoruz değerli basın mensupları takımınızın bugünkü durumuna baktığımızda iyi biliyorsunuz  3. Lig profesyonel bir ligdir. Profesyonel olmamızda birlikte bazı sorumluluklarımızda arttı.”  Dedi.

Beşiktaş Kulübü ile görüşmesine değinen Canpolat   “Ülkemizin köklü kulüplerinden Beşiktaş kulübümüzde isimleri şimdilik ben de mahfuz çok değerli ağabeylerim aracılığıyla geçen hafta Beşiktaş kulüp başkanı çok değerli abim Ahmet NurÇebi ile çok sıcak bir ortamda bir görüşme gerçekleştirdim. Yine Beşiktaş kulübünün futbol altyapı ve tüm branşlar spor okullarından sorumlu yönetim kurulu üyesi Murat Bey ile bir görüşme gerçekleştirdim. Daha sonra da Beşiktaş altyapı futbol akademisi sorumlusu birlikte Beşiktaş grubunun antrenman tesislerini gezdik. Kulüp olarak altyapıyla ilgili de bazı çalışmalarımız bulunmaktadır. Kulüp olarak bizim önceliğimiz buradaki çocuk ve gençlerimizin elinden tutmak kötü niyetli kişilerin kucağına oturtmamaktır. Sosyal proje sorumluluk bilinci ile buradaki çocuklarımıza da aynı zamanda sahip çıkmak istiyoruz. Bizim için nasıl olmazsa olmazlarımız takıma altyapıdır. Güzel çalışmalar yaptık biz bunu Beşiktaş Kulübü ile görüşürken dile getirdik. Ortaklaşa bir iş yapalım dedik altyapıyla ilgili takımımızla ilgili Beşiktaş’ın Güneydoğu’daki ve hatta doğudaki köprü ayağı olmasını talep ettik, dertlerimizden bahsettik. Tabii en büyük avantajımız tesislerimiz, gerçekten Beşiktaş kulübümüzle yapmış olduğumuz görüşmelerde bunun ne kadar değerli ve önemli olduğunu daha fazla gördük. Sonuç olarak özetle şunu söylemek isterim ki, Türkiye’nin en köklü kulübü olan Beşiktaş kulübümüzle 3. Ligde mücadele edecek kulübümüze futbolcular ve hocalar vermek altyapı çalışmalarına destek vermek ve Beşiktaş altyapısı için seçmeleri ilimizde gerçekleşmesini sağlamak ve Beşiktaş alt yapısında bulunan çocuk ve gençlerimizin tesislerimizde kampa gelerek buradaki çocuk ve gençlerimizi da kaynaşmalarını sağlamak ve Beşiktaş’a takımının hava şartları uygun olması durumunda ve bu pandemi’den dolayı herhangi bir sıkıntı olmaması durumunda Ocak ayında Özel İdare spor kulübümüz ile takımımızda özel maç oynanması hususunda prensipte anlaşma sağladık. Detaylar üzerinde çalışmalarımız devam etmektedir. Allah kısmet ederse Önümüzdeki hafta Ahmet Hoca ile birlikte detayları görüşüp son noktayı koymak üzere yine İstanbul’a gideceğim.  Gönül kapısını bizlere açan Beşiktaş Kulüp Başkanı değerli abim Ahmet Nur Çelebiye, huzurlarınızda şehrim adına teşekkür ediyorum”  şeklinde konuştu.

Beşiktaş’ın destek olarak vereceği futbolcuların ardından takımdaki eksiklikleri belirleyeceklerini ve buna göre transfer yapacaklarını belirten Canpolat, Alt yapıdaki gençlerin yetişmeleri için başta Milli Eğitim Müdürlüğü olmak üzere çeşitli kurumlarla ortak çalışma yapacaklarını ve bir anlamda futbol akademisi kuracaklarını söyledi.

Canpolat Vali Osman  Hacıbektaşoğlu’nunda takıma her türlü desteği vereceğini sözlerine ekledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX