Kaymakam Aydın öncülük Etti

Kaymakam Aydın öncülük Etti

Kaymakam Aydın  öncülük Etti
Bu içerik 298 kez okundu.
Advert

Kaymakam/Belediye Başkan V. Aydın, İlçe Nüfus Müdürlüğünü ziyaret ederek ‘Hayat Kimliğinle Kolay’ Projesi Kapsamında Başlatılan Sürücü Belgesini T.C. Kimlik Kartına Yükletme İşlemini Gerçekleştirdi.


İçişleri Bakanlığımız himayelerinde Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce 21 Eylül 2020 tarihinden itibaren sürücü belgesi bilgilerinin Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartına yüklenmesini içeren ‘Hayat Kimliğinle Kolay’ projesi Türkiye genelinde nüfus müdürlüklerinden randevu alınmak suretiyle yeni nesil kimlik kartlarına yüklenmeye başlanmıştır.

Bu kapsamda, Kaymakam/Belediye Başkan V. Sayın İhsan Emre Aydın,  ilçe nüfus müdürlüğünde sürücü belgesi bilgilerinin Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartına yüklenmesi işlemi gerçekleştirildi.


Bundan sonra yurtiçinde ayrıca Sürücü Belgesi taşınmasına gerek olmadığını belirten Kaymakam/Başkan V. Aydın, bunun için sürücü belgesinin kimlik kartımıza tanımlatılması gerektiğini ifade etti.

Bu işlemin yapılabilmesi için hem kimlik kartının hem de sürücü belgesinin yeni tip kartlardan olmasının gerektiğini belirterek, kimlik kartımızın artık daha işlevsel ve çok amaçlı kullanım için önemli bir yeniliğe kavuştuğunu söyledi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”