Vali Hacıbektaşoğlu Kurtalan'da STK ve Esnaf Ziyaretleri Yaptı

Vali Hacıbektaşoğlu Kurtalan'da STK ve Esnaf Ziyaretleri Yaptı

Vali Hacıbektaşoğlu Kurtalan'da STK ve Esnaf Ziyaretleri Yaptı
Bu içerik 335 kez okundu.
Advert

Siirt Valisi Osman Hacıbektaşoğlu  Kurtalan İlçe ziyaretleri, Kaymakamlığı ziyaret etti. İlçe protokolü tarafından karşılanan vali Hacıbektaşoğlu, Kaymakam/Belediye Başkan V. İhsan Emre Aydın’dan brifing aldı. Ardından İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğünü ziyaret ederek ilçenin asayiş ve güvenlik durumu hakkında bilgi alan vali Hacıbektaşoğlu, güvenlik güçlerine görevlerinde kolaylıklar diledi.

Siirt Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, Kurtalan ilçesinde Sivil Toplum Kuruluşlarını ve esnafı ziyaret etti.

 Kurtalan Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Günbat ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret eden Vali Osman Hacıbektaşoğlu, Ziraat Odası tarafından ilçede yürütülen çalışmalar, çiftçilere sağlanan destekler hakkında bilgiler aldı. 

Siirt Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, Kurtalan Merkez Caddesi üzerinde bulunan esnafları  ziyaret etti. 

Esnaf ve vatandaşlarla sohbet eden Vali Osman Hacıbektaşoğlu, Koronavirüs ile (Covid-19) mücadele kapsamında temizlğin, maske takmanın ve sosyal mesafe kurallarına uymanın önemine vurgu yaptı.Naskenizi takın sonrada müşterinize taktırın. Mutlaka dezenfektan ve kolonya bulundurun temizlik ve mesafe kurallarına riayet edin. Vatandaşımızın endişesi olmasın ama tedbiri de elden bırakmasın dedi.

Vali Hacıbektaşoğlu vatandaşların tek tek sorunlarıyla ilgilendi. esnaf ve vatandaşlarımız ile bir araya gelerek sohbet etti, talep ve sorunlarını dinledi.
Vali Osman Hacıbektaşoğlu’nu aralarında görmekten büyük mutluluk duyduklarını belirten Kurtalanlı Esnaf ve vatandaşlar, kendi iş alanlarındaki sıkıntılarını ve Kurtalan’ın problemlerini anlattı. 

Vali Hacıbektaşoğlu, kurum ziyaretlerinin ardından ilçemizde faaliyet gösteren New Garden Tekstil, Karakurt Tekstil ve Kurtalan Tekstil fabrikalarını ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Fabrikaların üretim tesislerini gezerek çalışanlarla sohbet ederek kolaylıklar dileyen Sayın Hacıbektaşoğlu, firmaların yatırım ve üretim faaliyetleri hakkında yetkililerden bilgi aldı.
Vali Hacıbektaşoğlu, ilçe ziyaretinin son bölümünde beraberindeki heyet ile birlikte Kayabağlar Belediye Başkanlığını ziyaret ederek beldede yürütülen çalışma ve faaliyetler ile ile ilgili bilgi aldı.

Vali Osman Hacıbektaşoğlu 'a ziyareti sırasında, Kurtalan Kaymakamı/Belediye Başkan v. İhsan Emre Aydın  da eşlik etti.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX