İLÇEMİZDE 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA TÖRENİ VE PROGRAMI DÜZENLENDİ

İLÇEMİZDE 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA TÖRENİ VE PROGRAMI DÜZENLENDİ

İLÇEMİZDE 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA TÖRENİ VE PROGRAMI DÜZENLENDİ
Bu içerik 203 kez okundu.
Advert
Hükümet Konağı bahçesindeki Atatürk Anıtı'na Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin Kaymakam/Belediye Başkan V. Sayın İhsan Emre Aydın tarafından bırakılması ile başlayan törende, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 82 yıl önce ebediyete intikal ettiği saat olan 09:05'te sirenler eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okunmasıyla birlikte bayraklar yarıya indirildi.
Törenin ardından Selahaddin Eyyubi İmam Hatip Ortaokulu Konferans Salonunda “10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı” düzenlendi.
Program; Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Günün anlam ve öneminin belirten konuşmanın ardından Atatürk resimlerinden oluşan slayt gösterisi sunumu yapıldı. Türk Tarih Kurumu’nun hazırlamış olduğu “10 Kasım Son Yolculuk” adlı video gösterisi ile devam eden programda “Atatürk ve 10 Kasım” konulu şiir ve kompozisyon yarışmalarında birinci seçilen şiir kompozisyonlar okundu. İlçemizde görev yapan müzik öğretmenleri tarafından Atatürk’ün sevdiği şarkılar seslendirildi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere hediyelerin verilmesinin ardından program sona erdi.
Programa; Kaymakam/Belediye Başkan V. Sayın İhsan Emre Aydın ve eşi Sayın Cansu Aydın Hanımefendi, İlçe Cumhuriyet Savcısı Erhan Tezkorkmaz, İlçe Jandarma Komutanı Sancar Aydın, İlçe Emniyet Müdür Vekili Evren Taşdemir, Siyasi partilerin ilçe temsilcileri, ilçe kurum amirleri ve öğrenciler katıldı.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX