Siirt'te “Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var” projesi başladı

Siirt'te “Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var” projesi başladı

Siirt'te “Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var” projesi başladı
Bu içerik 202 kez okundu.
Advert

Siirt'te küçükbaş hayvancılığın geliştirilmesi amacıyla "Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var" projesi uygulamaya konuldu.

Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var" projesi Siirt Valiliği, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Ziraat Bankası işbirliği ile yürütülecek. Projeyle Siirt'te ki küçükbaş hayvancılık yapan işletmelerin ölçeklerinin büyütülmesi, küçükbaş hayvan varlığının yanı sıra anaç koyun varlığının arttırılması, atıl işletmelerin üretime kazandırılması, ilimizdeki yerel koyun ırklarının sayısının arttırılarak bölgesel kalkınmanın sağlanması ve en nihayet yerel koyun yetiştiriciliği ile kırmızı et açığının kapatılması hedefleniyor.
Siirt Valiliği, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Ziraat Bankası işbirliğinde yürütülecek proje ile ilk etapta; halen koyun yetiştiriciliği yapan ya da daha önce küçükbaş hayvancılık ile ilgilenen asgari 100 baş koyun için ağıl kapasitesi ve bakım şartları uygun üreticilerle bu üreticilerin damızlık koyun alabileceği işletmeler belirlenecek. Proje kapsamında doğacak erkek hayvanların kesime gönderilerek kırmızı et üretimine katkı sağlanması ve dişi anaç hayvanların ise işletmede sürüde tutularak anaç sürüsünün büyütülmesi hedefleniyor. Ziraat Bankası, projeden yararlanacak üreticilere uygun koşullarla 100 bin TL‘ye kadar yüzde 0 faizle  kredi kullandıracak.  projeye başvurmak isteyenlerin İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerine müracaat etmesi gerekmektedir” denildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX