Kaymakam Aydın: "Devlet tüm imkanları ile depremden zarar gören vatandaşların yanındadır"

Kaymakam Aydın: "Devlet tüm imkanları ile depremden zarar gören vatandaşların yanındadır"

Kaymakam Aydın:
Bu içerik 349 kez okundu.
Advert

Siirt'in Kurtalan ilçesinde saat 08.45'te 5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. 2.2 km derinlikte meydan a gelen depremin merkez üssü Kurtalan.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'ndan depremle ilgili rahatlatan bir açıklama geldi. Açıklamada deprem sonrası olumsuz bir ihbarın alınmadığı vurgulandı. Öte yandan Siirt Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, "Kent merkezi ve Kurtalan ilçe merkezinde herhangi bir olumsuz ihbar almadık dedi .

Kurtalan ilçesinde meydana gelen 5.2 büyüklüğündeki depremin şiddeti nedeniyle kırsal mahallelerde bazı evlerde iş yerlerin de  hasarlar meydana geldi. Kurtalan Kaymakam İhsan Emre Aydın başkanlığında kurulan Afet Koordinasyon Merkezi, deprem saatinden itibaren çalışmalarına başladı.

Siirt Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, Kurtalan ilçesinde depremden etkilenen mahalleri gezerek, vatandaşlara ‘geçmiş olsun’ dileklerinde bulundu.
Merkez üssü Kurtalan’da  meydana gelen 5.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Valimiz Osman Hacıbektaşoğlu, Kurtalan ilçe merkezinde depremden etkilenen esnaf ve vatandaşları ziyaret ederek,geçmiş olsun dileklerini iletti.

 Siirt Valisi Osman Hacıbektaşoğlu ;Kurtalan ilçesine ve Köylerinde olumsuz bir durum olup olmadığını ekiplerimiz anında araştırmaya başladı. Kurtalan ilçesine bağlı Kayabağlar belesin de ve Karabağ köylerinde  bazı evlerin duvarlarında hafif şekilde çatlaklar oluştuğu tespit edildi."

Hacıbektaşoğlu deprem anında Kurtalan ilçesindeki mahallelerden birinde bir vatandaşın hafif yaralandığını belirtti.

Yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek aynı gün Kurtalan’daki mahalleleri gezen Vali Osman Hacıbektaşoğlu, Kurtalan ilçesinde de depremden etkilenen Kurtalan esnafını gezerek  incelemelerde bulundu ve geçmiş olsun dedi. Öğlen saatlerinde Kurtalan’a gelen Vali Osman Hacıbektaşoğlu, vatandaşlara Depremin ilk anından itibaren sahada olduklarını ifade eden Vali Hacıbektaşoğlu, ülkemizin vatandaşlarına verdiği değerin bir göstergesi olduğunu söyledi. Depremde etkilenen mahallelerde vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Vali Hacıbektaşoğlu, “ AFAD,UMKE , Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileriyle birlikte bugün sizlere ‘geçmiş olsun’ demeye geldik. Sıkıntılarınız bizim sıkıntımız, acılarınız bizim acılarımızdır. Bizler depremin ilk anından itibaren vatandaşlarımızın yanında olduk.  hasar tespit çalışmalarımız devam ediyor. Burada sizlere de önemli görevler düşüyor. Sizlerden birlik beraberlik bekliyoruz. Yetkili arkadaşlara lütfen yardımcı olun. Yardımlarınızla işler o kadar seri devam eder ve sizlerin mağduriyeti ortadan kalkmış olur” dedi.

Vali Hacıbektaşoğlu, hasar tespit çalışmaları için tüm ekiplerin sahada olduğunu, çalışmaların aralıksız devam ettiğini bildirdi.

Kurtalan İlçe Kaymakamı/Belediye Başkan V.  İhsan Emre Aydın, ilçede depremden dolayı meydana gelen hasar tespit çalışmalarına katılarak devletin tüm imkanlarıyla vatandaşların yanında olduğunu söyledi.

Kurtalan ilçesinde meydana gelen 5.2 büyüklüğündeki depremin şiddeti nedeniyle kırsal mahallelerde bazı evlerde iş yerlerin de  hasarlar meydana geldi. Kurtalan Kaymakam İhsan Emre Aydın başkanlığında kurulan Afet Koordinasyon Merkezi, deprem saatinden itibaren çalışmalarına başladı. Kaymakam İhsan Emre Aydın hasar tespit çalışmalarına katıldı. Kaymakam Aydın Çarşı merkezinde deprem dolayısıyla zarar gören ev ve iş yerlerini incelemede bulundu.

Kurtalan İlçe Kaymakamı/Belediye Başkan V.  İhsan Emre Aydın, ilçede depremden dolayı meydana gelen hasar tespit çalışmalarına katılarak devletin tüm imkanlarıyla vatandaşların yanında olduğunu söyledi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX