Tarım ve Orman Bakanlığından Damızlık Düve Alımına % 40 Hibe Desteği

Tarım ve Orman Bakanlığından Damızlık Düve Alımına % 40 Hibe Desteği

Tarım ve Orman Bakanlığından Damızlık Düve Alımına % 40 Hibe Desteği
Bu içerik 110 kez okundu.
Advert

05 Kasım 2020 tarihinden önce Siirt Tarım ve Orman İl Müdürlüğü hayvancılık sistemi (TÜRKVET)’e kayıtlı sığır işletmesi olan ve kapasitesi talep edilen hayvan sayısı ile uyumlu olan yetiştiricilere, işletme kapasitesini 20 başa tamamlayacak şekilde en az 1 baş, en çok 20 baş düve olmak üzere Bakanlıkça belirlenen düve alım bedelinin %40'ı hibe olarak verilecektir.

Destek kapsamında alınan düveler 2 yıl süre ile satılamayacaktır. Temin edilecek hayvanlar TÜRKVET'te kayıtlı ve yurt içinden temin edilmiş olmalıdır.

Başvurular işletmenin kayıtlı olduğu Tarım ve Orman il/ilçe müdürlüklerine ve gerçek/tüzel kişiler için sadece bir işletme için 31 Aralık 2020 tarihine kadar yapılabilecektir.

İşletme kapasitesi ile talep edilen hayvan sayısının uyumlu olması gerekmektedir.

Satın alınacak düveler, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM), Tarım Kredi Kooperatifleri (TKK) ve iştirakleri, Düve/Manda Yetiştirici Merkezleri, Hastalıktan Ari İşletmeler, Yetiştirici/Üretici Örgütlerinden temin edilebilecektir.

Damızlık düve alımı hibe desteği ile ilgili ayrıntılı bilgi Siirt tarım ve Orman İl/ ilçe müdürlüklerinden alınabilecektir.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX