KURTALAN OTO LASTİKÇİLERDE KIŞ LASTİĞİ YOĞUNLUĞU

KURTALAN OTO LASTİKÇİLERDE KIŞ LASTİĞİ YOĞUNLUĞU

KURTALAN OTO LASTİKÇİLERDE  KIŞ LASTİĞİ YOĞUNLUĞU
Bu içerik 442 kez okundu.
Advert

Kurtalan'da zorunlu kış lastiği uygulamasının başlaması ile birlikte, kış lastiği takmak isteyen sürücüler oto lastikçilerde yoğunluk oluşturuyor. Oto lastikçileri, araçlarına kış lastiği taktırmak isteyen sürücülerde doldu.
1 Aralık Salı günü uygulamaya başlanan araçlardaki kış lastiği takma zorunluluğu sebebiyle oto lastikçilerde yoğunluk hakim. Kurtalan'daki oto lastikçileri, son iki haftadır oldukça yoğun olduklarını belirterek,
“1 Aralık'ta başlayan zorunlu kış lastiği uygulaması işlerimizi olumlu etkiledi. Son iki haftadır işlerimiz çok yoğun. Yalnızca kış lastiği uygulamasına tabi olan araçlara değil bir çok araca 'da kış lastiği takıyoruz. Vatandaşlar bu konuda duyarlılık gösteriyor. Sürücüler özellikle lastik değişimini son günlere bırakıyor. Yalnızca ticari araç sahipleri değil, hususi araçları olan vatandaşlarımızda kış lastiğine yöneliyor. Kış lastiği, kar ve yağmurlu havalarda kaza riskini azaltıyor. Bu sebeple vatandaşlarımız kendi Araçlarınında kış lastiğini ihmal etmiyor” dediler.
Kış lastiği uygulaması her yıl 1 Aralık'ta başlayıp, 1 Nisan'da sona eriyor. (Haber : Mahmut Şener)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”