Bugünün Minik Geleceğin Büyük Yazarları

Bugünün Minik Geleceğin Büyük Yazarları

Bugünün Minik Geleceğin Büyük Yazarları
Bu içerik 558 kez okundu.
Advert

Kurtalan Ekspresi Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Zehra Çelik; öğrencilerin eleştirel düşünme becerileri kazanmaları, Web 2.0 araçlarını etkin kullanmaları, sözlü ve yazılı bir şekilde kendilerini en iyi şekilde ifade edebilmeleri ve kültürel değerlerinin farkına varıp bunun bilinciyle yaşamaları için okulunda e-Twinning projelerinin yaygınlaşması için özverili çalışmalarda bulunmaktadır.

Okulunda öğrencileriyle yürüttüğü  “ Bugünün Minik Geleceğin Büyük Yazarları” adlı projede öğrencilerin yazma becerisini geliştirmeyi, “Geleceğe Bir Sözüm Var” adlı projede yöreye ait sözlü edebiyata ait değerleri keşfedip bunun geleceğe aktarılmasını sağlamayı, “ Eğitimin Kalbi Web 2.0 Araçları” adlı projede de öğrencilerin web 2.0 araçlarını öğrenip eğitim hayatlarında bu teknolojik araçları kullanmayı yaygınlaştırmayı hedeflemektedir.

Zehra Çelik, projelerde farklı ülke ve şehirlerden proje ortaklarıyla etkili iş birliği ve etkili iletişimle projelerini başarılı bir şekilde yürüttüklerini ifade etti. Meraklı, yaratıca, sürekli öğrenen, kılavuzluk yapan, kendini sürekli öz değerlendiren, 21. Yy. bilgi ve becerilerinde haberdar, teknolojiyi araç olarak kullanmayı bilen, işbirlikçi çalışmayı seven tüm öğretmen arkadaşlarının bu projelerde yer almasını temenni ettiğini dile getirdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX