Kurtalanlı Öğrencilere Tablet Desteği

Kurtalanlı Öğrencilere Tablet Desteği

Kurtalanlı Öğrencilere Tablet Desteği
Bu içerik 334 kez okundu.
Advert

Ülkemizde ve tüm dünyada etkisini gösteren Covid-19 Salgını nedeniyle okulların uzaktan eğitime geçmesi dolayısı ile Milli Eğitim Başkanlığınca uzaktan eğitime katkı sunmak amacıyla tüm ülkede öğrencilere tablet bilgisayar dağıtımı gerçekleştiriyor.

Bu kapsamda 2. Faz ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığınca, başarı ve sosyo-ekonomik durumları göz önüne alınarak yapılan özel puanlama sistemi ile Kurtalan  ilçemizde belirlenen 205 öğrenciye tablet bilgisayar dağıtımı gerçekleştirildi.

 Milli Eğitim Bakanlığınca  dağıtılan tablet bilgisayar desteğinden ocak ayının sonuna kadar ilçemizde toplam 2500 öğrencimiz faydalanacaktır.

Tablet bilgisayar dağıtım programında öğrencilerimizle bir araya gelen Kaymakam/Belediye Başkan V. İhsan Emre Aydın, “Bu tabletler sayesinde öğrencilerimiz uzaktan eğitime daha sağlıklı ve kaliteli bir şekilde katılabilecek ve kendilerini geleceğe daha başarılı bir şekilde hazırlayabileceklerdir. Bu tablet bilgisayarların Covid-19 salgını dolayısı ile okullarından uzak kalan öğrencilerimize başarı getirmesini temenni ediyorum” dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX