SİİRT EMNİYET MÜDÜRÜ SAHTE PARA UYARISI

SİİRT EMNİYET MÜDÜRÜ SAHTE PARA UYARISI

SİİRT EMNİYET MÜDÜRÜ  SAHTE PARA UYARISI
Bu içerik 212 kez okundu.
Advert

İçişleri Bakanlığı’nca yılbaşında 81 ilde uygulanacak 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması genelgesiyle birlikte Siirt’te konaklama tesisleri, kiralık konut ve benzeri yerler dahil birçok mekanda yılbaşı kutlaması yapılmasına izin vermeyeceklerini belirten Siirt İl Emniyet Müdürü Saruhan Kızılay, Siirtli vatandaşlara kurallara riayet edilmesi hususunda uyarılarda bulundu. Emniyet Müdürü Kızılay, sahte para dolandırıcılığına yönelikte ‘sahte para’ uyarısı yaptı.

Siirt Emniyet Müdürü Saruhan Kızılay, yılbaşında 81 ilde uygulanacak 4 günlük kısıtlama ilişkin Siirt’te alınacaklar tedbirler hakkında bilgi verdi. SİİRTPRESS Genel Yayın Yönetmeni İsmet Açıkgöz’e bilgi veren Emniyet Müdürü Kızılay, genelge çerçevesinde Siirt’te konaklama tesisleri, kiralık konut ve benzeri yerler dahil birçok mekanda yılbaşı kutlaması yapılmasına izin vermeyeceklerini belirtti. Kızılay, ayrıca yılbaşı önceki alış-verişin yoğun olduğu bu günlerde sahte para dolandırıcılığına karşı vatandaşları dikkatli olmaları uyarısında bulundu.

CORONAVİRÜSÜ HEP BİRLİKTE YENECEĞİZ

Coronavirüs (COVİD-19) salgının Siirt’te azalmaya başladığı bu süreçte, Siirtli vatandaşların duyarlılıklarını sürdürmelerini isteyen eden Kızılay, “ Salgına yönelik tedbirlere uyan duyarlı Siirtli hemşehrilerimiz, yılbaşı kısıtlamasında gereken hassasiyeti gösterecektir. Bu illeti hep birlikte yeneceğiz” dedi.

HER TÜRLÜ OLUMSUZLUKLARA ANINDA MÜDAHALE EDECEĞİZ

Kızılay, Terör, asayiş ve trafik tedbirlerine aykırılıklar olmak üzere sosyal medyaya yansıyan her türlü olumsuz durum birimlerimiz tarafından takip edilecek ve gerekli müdahaleler anında yapılacak. Tedbir kararına aykırı bir durum saptaması durumunda ise idari para cezası uygulayacak. ” dedi.

SAHTE PARAYA DİKKAT!..

Son aylarda ülke genelinde sahte banknot kullanılması olaylarında bir artış kaydedildiğini belirten Siirt İl Emniyet Müdürü Kızılay, Bu tür suç ve suçlularla mücadeleye devam edilmekle birlikte, yaklaşan yılbaşı öncesinde kalpazanların piyasaya sahte para sürebileceklerinden vatandaşların dikkatli olunması gerektiğini söyledi.

Bu günlerde vatandaşlarımız, alışveriş yaptıkları yerlerde  paraların güvenlik unsurlarına dikkat etsinler. Kuşkulandıkları parayı gerçekliğinden emin olduğu bir diğer banknotla karşılaştırsınlar. Sahte olduğunu anladıkları paraları, aldıkları şahsa iade etsinler. Şüphelendikleri şahısların eşkallerini, mümkünse kimlik bilgilerini, hatta varsa oto plakalarını ve diğer özelliklerini tespit etsinler. Şüpheli banknot ve kişilerin bilgilerini Cumhuriyet Başsavcılıkları’na ya da polis ve jandarmaya intikal ettirsinler. Bu hem bir vatandaşlık görevi, hem de yasal bir zorunluluktur. Vatandaşlarımız dikkatli olsunlar.”

Ülke genelinde 31 Aralık Perşembe akşamı saat 21’den 4 Ocak Pazartesi sabahı saat 5’e kadar sokağa çıkma yasağı uygulanmasına karar verilmişti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX