İLYAS SALMANA NE DİYECEĞİMİ BİLMİYORUM.

İLYAS SALMANA NE DİYECEĞİMİ BİLMİYORUM.

İLYAS SALMANA NE DİYECEĞİMİ BİLMİYORUM.
Bu içerik 383 kez okundu.
Advert
İlyas SALMANA ne diyeceğimi bilmiyorum. Halka karşı sarf ettiği hakaretleri önce kendisine iade ediyorum. Kim akıl, kim akılsız ileride göreceğiz. Kimin kime güleceğini de hep beraber göreceğiz. Onun önderlerinden sayılan ebu cehilde halkı akılsızlıkla suçluyordu. Bütün hayatı Müslümanlara hakaret etmekle alay etmekle geçen bu şahıs onun gibi olan herkesten beklediğim bir açıklama yaptı. Allaha, ahrete, cennet ve cehenneme inanmadığını söyledi. Takdir etmek istiyorum ama içimden gelmiyor. Aferin demek istiyorum ama oda bana ağır geliyor. Ateşin bol olsun diyeceğim, onu da kendime yakıştıramıyorum.
Bütün ömürleri halka üstten bakmakla geçen bu tipler, halkın sırtından geçiniyorlar. Bütün filmlerinde İslami değerlerle alay eden sahneler var. Çukura düşmek üzere olan bir yaşa gelmiş olduğu bir zamanda isyanını alevlendirmiş. Yaşlılar biraz daha tövbeye yaklaşırlarken bu isyanı artırmış. Onun bileceği bir şeydir. Yol TV'ye konuşan Salman, skandal sözler kullanarak Başkan Erdoğan'a oy veren halka 'akılsız' dedi. Salman, "Recep Tayyip Erdoğan bana bir ödül verse, dünyanın en büyük ödülünü verse yanında da dağlar dolusu para koysa Ben gidip Recep Tayyip Erdoğan'dan ödül almam. Çünkü ödülü bu akılsız halkın verdiği oylarla aldı zaten ama o ödülü kötü kullandı..." sözleriyle haddini aştı. Mesele Cumhurbaşkanından ödül almam meselesi değildir. Ödül alırsın almazsın onun sorunudur. ERDOĞANI, Müslüman bildiği için ERDOĞANIN şahsında Müslüman halka hakaret etmesidir.
"CEHENNEMİ TERCİH EDERİM" İlyas Salman ayrıca inancıyla da ilgili açıklamalarda bulundu. "Ölüm korkum var. Çünkü öbür dünyaya, ahirete inanmıyorum" diyen Salman, "Mümkün olduğu kadar bir gün daha fazla yaşamak istiyorum. Çünkü sonumuz toprak" ifadelerini kullandı. "Keşke cennet ve cehennem olsaydı" diye belirten Salman, "Cehennemi tercih ederdim" dedi. 
‘’ İnkar edenlere de ki: "Yakında yenilgiye uğratılacaksınız ve toplanıp cehenneme sürüleceksiniz." Ne kötü yataktır o.’Ali İmran 12
İlyas salmanın açıklamalarını onun gibi düşünen herkesten bekliyorum. Onun gibi düşünen yüzlerce sinemacı, şarkıcı, iş adamı ve siyasetçi vardır. Hayatları Allaha, Peygamberlere ve İslam dinine karşı mücadele ile geçmiş olup bütün yaşantı ve hareketleri, kafirlerin yaşantılarından daha kötü olan insanlardan da bu tip açıklamaları bekliyoruz. Münafıklık yapmasınlar. Çirkin yüzlerini gizlemesinler. Halkımıza; filan şahıs Allah ile savaştığını ve Onu yendiğini söylüyor diyoruz. Hayır diyorlar. Bize onun ağzından söyleyin diyorlar. Keşke hepsi gerçek fikirlerini söyleselerdi. Bizde halka söylerken karşı çıkmazlardı. Çok çok böylede deseler biz onları seveceğiz ve destekleyeceğiz derlerdi. 
‘’Gerçek şu ki, inkar edenler, (insanları) Allah'ın yolundan engellemek için mallarını harcarlar; bundan böyle de harcayacaklar. Sonra bu, onlara yürek acısı olacaktır, sonra bozguna uğratılacaklardır. İnkar edenler sonunda cehenneme sürülüp toplanacaklardır.’Araf 36
                                                                                             İlhan GÜNAY Öğretmen
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”