Kaymakam Aydın , Covid-19 Aşısı Oldu

Kaymakam Aydın , Covid-19 Aşısı Oldu

Kaymakam Aydın , Covid-19 Aşısı Oldu
Bu içerik 302 kez okundu.
Advert

Kurtalan Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili İhsan Emre Aydın, Kurtalan Devlet Hastanesi’nde Covid-19 aşısının ilk dozunu yaptırdı.

Kurtalan Devlet Hastanesi Covid-19 Aşı Uygulama Ünitesinde sağlık çalışanı tarafından aşısı uygulanan Kaymakam Aydın, “’Kurtalan’da aşı çalışmalarının Sağlık Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu aşı takvimi kapsamında yürütüldüğünü belirterek, ilçe genelinde şuana kadar  536 vatandaşımıza aşı yapıldığını’ söyledi.

Sırası gelen vatandaşlarımızın da aşıyı yaptırmaları konusunda çağrıda bulunan Kaymakam Aydın, “Kurtalan ilçe genelinde yürütülen aşılama çalışmalarının sorunsuz bir şekilde devam etmektedir. Vatandaşlarımız e-Nabız uygulamasındaki Covid-19 aşı durumu bilgilendirme özelliği sayesinde aşı için belirlenen öncelik grubunda olup olmadıklarını görebilirler. 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın aşılarını yaptırmak üzere Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS), ALO 182 ve Aile Sağlığı Merkezlerine başvurarak, aşılarını rahatlıkla yaptırabilirler. Tüm vatandaşlarımızın güven içerisinde aşı olmaları en büyük arzumuz ve temennimizdir.” dedi.

Salgınla mücadelede maske, mesafe ve temizlik kurallarına ve kısıtlamalara mutlaka uyulması gerektiğini da hatırlatan Kaymakam Aydın, ”Pandemi süresince büyük bir fedekarlık ve özveri ile çalışan Sağlık çalışanlarına ve salgınla mücadelede alınan tedbirlere uyan tüm Kurtalanlı vatandaşlara teşekkür etti.

Salgınla mücadelede alınan tedbirlerin önemine değinen Kaymakam Aydın, ülkemizde ve dünyada cereyan eden bu salgının en kısa sürede son bulmasını temenni etti.

Kaymakam Aydın daha sonra Kurtalan Devlet Hastanesi Başhekimi Vehbi Yağız’dan aşılama çalışmaları ve pandemiyle mücadelede yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX