SİİRT’TE TARİHİ GEÇMİŞ TAVUK ETİ İMHA EDİLDİ

SİİRT’TE TARİHİ GEÇMİŞ TAVUK ETİ İMHA EDİLDİ

SİİRT’TE  TARİHİ GEÇMİŞ TAVUK ETİ İMHA EDİLDİ
Bu içerik 164 kez okundu.
Advert

Siirt’te yapılan denetimlerde, tavuk bayisi olan bir firmada son kullanma tarihi geçmiş 4 ton 270 kilogram tavuk eti ele geçirildi. El koyulan ürünler imha edilirken, firma sahibine 27 bin 303 lira ceza kesildi.

Konu ile ilgili Siirt Valiliğinden yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi, “155 Polis İhbar Hattı’na gelen ihbar sonucu Siirt İl Emniyet Müdürlüğü personeli, Siirt Belediyesi Zabıta Ekipleri ve Siirt Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Gıda Denetim Ekipleri tarafından yapılan denetimde, son kullanma tarihi geçmiş 4.270 Kg tavuk eti ele geçirildi.

İnsan sağlığı için risk teşkil edecek 4.270 kg tavuk eti ekiplerin nezaretinde imha edildi.

Son kullanma tarihi geçmiş gıda ürünü satan işletmeye 5996 sayılı Gıda Kanunu çerçevesinde 27 bin 306. TL idari para cezası uygulandı.

Siirt Belediyesi Zabıta ekipleri ve Siirt Tarım ve Orman İl Müdürlüğü gıda denetim ekipleri tarafından firmanın tüm satış ağına denetimler yapıldı.

Vatandaşlarımız gıda konusunda karşılaştıkları sorun ve şikâyetleri, Alo 174 Gıda Hattı’na ve Siirt Belediyesinin 185 i no’lu hattına bildirebilirler

Denetim ekipleri, gıda satan işletmelere fiyat ve güvenilir gıda ve hijyeni konusunda denetimlerine aralıksız devam etmektedirler.” denildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX