AYAKKABIYA DEĞILDE BAŞÖRTÜYE SALDIRI

AYAKKABIYA DEĞILDE BAŞÖRTÜYE SALDIRI

AYAKKABIYA DEĞILDE  BAŞÖRTÜYE SALDIRI
Bu içerik 245 kez okundu.
Advert
Kadının ayakkabısına değil de başörtüsüne saldırılar yapılmaktadır. Hep kadının örtüsüne saldırı olmaktadır.
 Halbuki kadının ayakkabısına veya çorabına, giydiği elbisenin rengine kimse saldırmıyor. 
Ama tarih boyunca hep kadının başörtüsüne saldırılar yapılmıştır. Bütün İslam dışı örgütler, devletler ve şirketler hep kadının örtüsüne saldırmaktadırlar.
 Bunun sebebi ne olabilir?Kadının örtüsüne yapılan saldırılar üç tip grup tarafından yapılmaktadır. 
1. İslam dininin düşmanları. 
2. Ekonomilerini güçlendirmek isteyenler 
3. Kadınların bedenlerinden kazanç sağlamaya çalışanlar. Haya İmanın bir göstergesidir. Hadis-i şerifte, (Hayasızlık insanı küfre düşürür) buyuruldu. 
Haya, bir binayı tutan direk gibidir. 
Direksiz binanın durması kolay olmadığı gibi, hayasız kimsenin de imanını muhafaza etmesi zordur.
 Haya ve iman birbirine bağlıdır. 
Haya giderse imanda gider. 
Kadını en güzel şekilde muhafaza eden onun örtüsüdür. Örtüsü islam dininin kurallarına ne kadar uygunsa hayası da o kadar fazla olur. 
İslam dininin düşmanları kadının  hayasını yok  etmek için onun örtüsüne saldırmaktadırlar. 
Onlar şunu çok iyi biliyorlar ki kadının örtüsünü çıkardıkları zaman kadına her türlü kötülüğü yaptırabilirler. Ayrıca ticaretlerini arttırabilmek için kadının örtüden uzaklaştırılması gerekir.
 Örtülü bir kadın, onların modalarını takip etmez. 
Saç boyalarını, rujlarını, parfümlerini ve diğer ürettikleri maddeleri kullanmaz. Günümüzde dönen ticaretin büyük çoğunluğu kadınların süslenmeleri için yaptıkları masrafların üzerinde dönüyor. 
Bu yüzden kadınları örtüden uzaklaştırıp kendi kötü emellerini, onların vasıtasıyla gerçekleştirebilirler. 
Bazıları da dine olan düşmanlıklarından yapmaktadırlar. C. A. bu yüzden örtülü öğretmene saldırıyor. Örtülü öğretmenin ders anlatmasına karşı çıkıyor. U. D. Yıllarca namaz kılanlara ve örtülü olanlara saldırılar yapıyor. Örtülü öğrenci ve bayanların memurluk yapmalarına ve okula gitmelerine engel olundu. Şu anda bile ellerinden gelse yasaklayacaklar.  Kadın, hayalı ve imanlı olunca gazinolarında, genelevlerinde, pavyon ve masaj salonunda kimi çalıştıracaklar. Basın ve televizyonlarında kimi soyup oynatacaklar. 
Filmlerinde kadın oynatmasalar kim seyredecek.
 Onların derdi kadın hakları değil, kadınlar üzerinden elde ettikleri servetleridir. İslam dini niçin kadına örtüyü farz kıldı? Amaç kadını sıkıntıya sokmak mı? İslam dini kadını kötü niyetli erkeklerin şehvi saldırılarından korunmak için örtüyü emretmiştir. Amaç kadını muhafaza etmektir. Bu kötü niyetliler her dönemde vardır ve var olacaktır. Biz kötü niyetli değiliz diyenler en fazla kötü niyetli olanlardır. “Ey Peygamber! Hanımlarına, kızlarına ve müminlerin kadınlarına söyle: Bir ihtiyaç için dışarı çıktıklarında örtülerini üstlerine alsınlar, vücutlarını örtsünler. Bu onların hür ve namuslu bilinmelerini ve bundan dolayı incitilmemelerini daha iyi sağlar. Allah çok bağışlayan, çok esirgeyendir.” Ahzap 59. Tefsir bilgini bu ayeti açıklarken şöyle diyor: O yıllarda Medine’de bazı ahlâksız erkekler vardı. Bunlar gece karanlık basınca Medine sokaklarına çıkar, kadınlara sataşırlardı. O yılların Medine evleri dar ve basitti. Bu yüzden gece olunca kadınlar abdest bozmak amacı ile dışarı çıkarlardı. Sözü geçen ahlâksız erkekler de bunu kollarlardı. Sıkı örtünmüş kadın görünce “bu köle olmayan, özgür bir kadındır” diyerek ondan uzak dururlardı. Fakat sıkıca giyinmemiş kadın gördüklerinde “bu köledir” diyerek üzerine çullanırlardı. Bir kadın anlatıyor. ‘’Ben çok dindar ve hafız olan bir genç kızdım. Müftü olan babam, beni zorla dine düşman bir memur ile evlendirdi. Adam her gün beni dövüp haram işlettirmeye çalışıyordu
Örtümü çıkarmaya çalışıyordu. Ben direnince dövüyordu. Bir gün arkadaşıyla beni dansa kaldırdı ve aynı zamanda başımdaki örtüyü çekip attı. Arkadaşı elimi tuttuğu anda alnımdan bir ses geldi ve hayam gitti. Şu anda her türlü günahı işliyorum ve utanmıyorum.’’ (Haya ile iman, ikiz kardeştir. Biri giderse diğeri de gider.) [Ebu Nuaym] (Haya imanın nizamıdır. 
Bir şeyin nizamı bozulunca, parçaları da bozulur.) [İ.Maverdi]
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”