Kurtalan’da Her Türlü Ameliyat Yapılıyor

Kurtalan’da Her Türlü Ameliyat Yapılıyor

Kurtalan’da Her Türlü Ameliyat Yapılıyor
Bu içerik 499 kez okundu.
Advert

Kurtalan Devlet Hastanesi  Başhekimi  Uzm.Dr. Vehbi Yağız; Kurtalan'da Kurtalan Devlet Hastanesin’de daha önce 8 yılda yapılan endoskopik girişimleri şuanda  4 ayda kat ettik. Hem endeskopi hem kolonoskopi girişimleri hastanemizde teşhis ve tedavi imkanları vardır.

 Op.Dr. Ala ELCİRCEVİ ’’Bir çok kanser erken teşhis sayesinde tedaviyi kolaylaştırır. Kolon kanseri ölümleri Türkiye’de 2. sırada. Önlenebilir bir kanser olan kolon kanseri teşhisi ve tedavisi hastanemizde yapılıyor.

Kolon kanseri 60’lı yaşlarda gözükür 50’li yaşlardaki vatandaşlarımızın kolonoskopiden geçmesi, erken teşhis ve erken tedavi açısından çok önemlidir.’’ Mart ayı kolon kanseri farkındalığı başlığı altında Kurtalan Kaymakamlığı ile birlikte yürütülecek olan canlı yayınlarla vatandaşa kolon kanseri hakkında bilgi verilecek.

 Duyuru kaymakamlığın sayfasında yayınlacak. Hastanemizde endoskopik girişimler 10-15 dk da tedavi ediliyor. Kolonoskopik girişimler 20-25 dk da tedavi tamamlanıyor. Tabi her tedavi gibi buda ekip işi.  Kurtalan Devlet Hastanemize hemoroid (basur), pilonidal sinüs (kıl dönmesi) ve anal fistül (makatta iyileşmeyen iltihap)  ve Fıtık ameliyatlarına başlanmıştır.

 Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Op. Dr. Ala ELCİRCEVİ "Bu operasyonların hastanın sosyal hayatına ve işine erken dönebilmeleri, ağrısız bir iyileşme dönemi, yaranın çok küçük olması gibi önemli avantajları vardır ve hasta bir gün sonra taburcu olabilir. Ayrıca ameliyat sürleri de bu teknikle dörtte bir kısalmaktadır.Böyle bir hizmeti sunabilme imkanı sağlayan  Kurtalan devlet hastanesi yöneticilerimize de teşekkür ederim " dedi.

    

    

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”