KIZILAY'DAN KÖY OKULLARINA DESTEK

KIZILAY'DAN KÖY OKULLARINA DESTEK

KIZILAY'DAN KÖY OKULLARINA DESTEK
Bu içerik 414 kez okundu.
Advert

Türk Kızılay okulların açılmasıyla birlikte eğitim yardımlarına Çanta ve  kırtasiye destekleriyle devam ediyor. İlçelerdeki köy okullarına öncelik verilerek planlanan kırtasiye yardımları dağıtılmaya başlandı.

 Siirt Kurtalan ilçesine  bağlı  köy okullarına kırtasiye desteğinde bulundu.

Siirt- Kurtalan Kızılay ; okulların açılmasıyla birlikte eğitim yardımlarına Çanta ve kırtasiye destekleriyle devam ediyor. İlçelerdeki köy okullarına öncelik verilerek planlanan kırtasiye yardımları dağıtılmaya başlandı. 

  Gözpınar yiboya 200 set çanta kırtasiye yibonun bütün öğrencilerine dağıtım yapıldı .

Aksöğüt okuluna 272 adet giyim ve ayakabı yardımı yapıldı .

Kızılay İl başkan vekili Şener Tanık ve Kurtalan şübe başkanı Tacettin lale, Sağlık Sen Siirt Temsilcilerinden Şirin Mete , birleştirilmiş sınıflar ve taşımalı eğitimin gerçekleştirildiği taşradaki okulları tet tek ziyaret   ederek,  tespit ettikleri ihtiyaçlar doğrultusunda Çanta ve kırtasiye  Giyim ve Ayakkabı  yardımlarını teslim ettiler.

Çanta,Defterler, kalem,   boya ve cetvel setlerinin yanı sıra  Ayakkabı ve giyim malzemeleri temin ederek çocuklara ulaştıran Kızılay, hayır duaları aldı.

Kurtalan Kızılay Şübe Başkanı Tacettin lale,  "Bu yardımları ulaştırmamızda emeği geçen tüm Kızılay Gönüllülerine teşekkür ederiz. Bağışçılarımız sayesinde çocukların eğitim ihtiyaçları karşılanıyor. Çocuklara yapılan yatırım gelecekte mutlaka karşılık  bulacaktır. Öğrencilerimize yeni eğitim dönemlerinde başarılar diliyorum." dedi. Öğrencilerin mutluluğu gözlerinden okunuyordu. Bu mutluluğu görmek bizleri de mutlu etti” diye konuştu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”