Girişimci Kadınlar, Gözleme Yapıp Para Kazanıyorlar

Girişimci Kadınlar, Gözleme Yapıp Para Kazanıyorlar

Girişimci Kadınlar, Gözleme Yapıp Para Kazanıyorlar
Bu içerik 567 kez okundu.
Advert

Kurtalan  ilçesinde CATOM’da  açılan kurslar, meyvesine vermeye başladı.

Kurtalan Kaymakamı/Belediye Başkanı İhsan Emre Aydın Kaymakamlık, Kurtalan Belediyesi ve GAP İdaresi Başkanlığının desteği  bünyesinde CATOM'da meslek edindirme kursu gördükten sonra uygulamaya başlayan Kurtalanlı kadınların, ilçede bulunan 15 Temmuz Demokrasi Parkın’da Belediye Başkanı İhsan Emre Aydın’ın tahsis ettiği  büfede kurdukları tezgahta gözleme yapıp, aile bütçelerine katkı sağladıklarını söyledi.

Kursu tamamlayan Kurtalanlı kadınların  gözleme yaparak kazandıkları paralarla aile bütçesine az da olsa katkıda bulunmasının mutluluk verici olduğunu belirten Catom Müdüresi  Şengül Yavuz, şunları kaydetti:

"Kurtalan Belediyesi, kadını güçlendirerek fırsat eşitliğinin sağlanmasına katkıda bulunmak hedefiyle GAP İdaresi Başkanlığının desteği ile Kurtalan Kaymakamlığı bünyesinde kurulan Çok Amaçlı Toplum Merkezinde gastronomi alanında mesleki eğitim alan kadınlara istihdam sağlamak amacıyla 15 Temmuz Demokrasi parkındaki mekanı kadın gözleme evi ve ürün satış mağazası olarak hizmete Sundu. havaların ısınmasıyla birlikte ilçemizin en büyük parklarından birinde vatandaşlarımızın damak tadına uygun gözleme yapıp Ürün satmaya  başladı. Kadınlarımızın el emeği göz nuru yapıp sattığı gözlemeler ve Ürünlere vatandaşların ilgi göstermesi bizleri mutlu ediyor. Azda olsa aile bütçelerine katkıda bulunan kadınımızı kutluyorum. . Desteklerini bizden esirgemeyen, Kaymakamımız, Belediye Başkanı v. İhsan Emre Aydın Ve değerli eşi Cansu Aydın hanımefendiye çok teşekkür ediyoruz dedi

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”