SİİRT’TE PKK’YA AİT 2 EYP BULUNDU

SİİRT’TE PKK’YA AİT 2 EYP BULUNDU

SİİRT’TE PKK’YA AİT 2 EYP BULUNDU
Bu içerik 242 kez okundu.
Advert

Siirt’te güvenlik güçlerince terör örgütüne yönelik düzenlenen ‘Eren-6 Şehit J.Asb.Çvş. Celal Özcan 2021-77 Operasyonu’nda Bitlis-Siirt sınırları Çeltikli Jandarma Karakolu sorumluluk bölgesi Çobansuyu köyünde 2 adet elektrikli fünye ile tuzaklanmış El Yapımı Patlayıcı (EYP) ele geçirildi. Ele geçirilen patlayıcı maddeler (Mayın ve El Yapımı Patlayıcı İmha) timlerince imha edildiği bildirildi.

Konu ile ilgili Siirt Valiliğinden yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi, “Siirt İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca yapılan titiz ve planlı çalışmalar neticesinde; Siirt İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca Bitlis İli, Merkez İlçesi, Çeltikli Jandarma Karakol Komutanlığı  sorumluluk sahasında bulunan Çobansuyu Köyü kırsalında 22 Mart 2021 tarihinde icra edilen “Eren-6 Şehit J.Asb.Çvş. Celal ÖZCAN 2021-77 Operasyonu” kapsamında yapılan arazi taraması faaliyeti esnasında; (1) Adet Pil Bloklu, Yaklaşık 500 Gr C3 Patlayıcı Bulunan Basma Düzenekli ve 2 Adet Elektrikli Fünye İle Tuzaklanmış Şekilde EYP (El Yapımı Patlayıcı) tespit edilmiştir.

Tespit edilen El Yapımı Patlayıcı Madde, METİ (Mayın ve El Yapımı Patlayıcı Tespit İmha)  Timi tarafından Cumhuriyet Savcısının talimatıyla olay yerinde kontrollü olarak imha edilmiştir.

Siirt İl Jandarma Komutanlığı, başta terörle mücadele görevleri olmak üzere, kamu düzeni ve huzurun devamı ile genel emniyet ve asayişin sağlanması için milletin emrinde kararlılıkla görevine devam etmektedir.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”