Sümer Ortaokulunda Akıl ve Zeka Oyunları Sınıfı Açıldı

Sümer Ortaokulunda Akıl ve Zeka Oyunları Sınıfı Açıldı

Sümer Ortaokulunda Akıl ve Zeka Oyunları Sınıfı Açıldı
Bu içerik 667 kez okundu.
Advert

Kurtalan ilçesinde Sümer Ortaokulunda Akıl ve Zeka Oyunları sınıfı açılışı yapıldı.
Açılış programında; İlçe Jandarma Komutanı Sancar Aydın, İlçe Emniyet Müdür V. Cafer Alibekiroğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Faysel Polat, Kurtalan Belediyesi Mali Hizmetler Müdür V. Hüseyin Lale ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri  ve öğretmenler hazır bulundu.

Açılış öncesi konuşan Okul Müdürü Zafer Gürühan, “ Milli Eğitim Bakanlığımızın 2023 Vizyonu kapsamında, 'Akıl Ve Zeka Oyunları Sınıfımızı' açtık. Çocuklarımızın pratik becerilerini geliştirmek amacıyla oluşturduğumuz sınıfımızda 16 adet oyunumuz vardır. Bu sınıfımızda öncülük edecek olan iki öğretmenimiz oyunlarımızla alakalı eğitimleri almıştır. Sınıfımıza katkı sağlayan Başta İlçe Kaymakamı İhsan Emre Aydın ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve sınıfımıza katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Kurtalan İlçe Milli Eğiti Müdür Faysal Polat ise; “Sümer Ortaokulu’nda açılışını yaptığımız, Akıl ve Zekâ Oyunları sınıfı’nin öğrencilerimizin yeni yetenekler kazanmalarını sağlayacağına inanıyorum. sınıfımızın öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Sınıfımızın  oluşturulmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi
Kurtalan Kaymakamı İhsan Emre Aydın, "Çocuklarımıza oyun ortamında eğitimi ve kendi içerisinde tatlı bir rekabet ve yarış ortamında zekasını, niteliklerini, yeteneklerini geliştirme ortamı sağlamak zorundayız. Böylesi güzel projelerle bu yavrularımızı o stresten ve yarış ortamından kurtarıp biraz dinlenme ve oyun ortamında yetişmeleri temininde çok önemli olduğu kanaatindeyim. Akıl ve Zeka Oyunları Sınıfının amacı öğrencilerin eğlenirken zekalarını geliştirmeleri, zihinlerini açmaları ve yeni bir şeyler öğrenmelerini sağlayacaktır. Gençlerimize şimdiden başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.


 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”