Köy Okulunda öğretmenler ele ele verip köy okulunu onarıyor

Köy Okulunda öğretmenler ele ele verip köy okulunu onarıyor

Köy Okulunda öğretmenler ele ele verip köy okulunu onarıyor
Bu içerik 459 kez okundu.
Advert

Kurtalan İlçesine bağlı Têlan(Oyacık) Köyünde görev yapan(Okul müdürü;Cuma SOYSAL, okul öğretmenleri;Hasan GÜNGÖR, Suna AKYÜZ) öğretmenlerimiz görev yaptıkları Köy Okulunda okulun kanalizasyon, tuvalet, su şebekesi ve enson olarak ta okul etrafını tel örgü ile örme ve okul bahçesini ağaçlandırma çalışmalarını büyük özverileri ile yaparken örnek çalışmaları ile  takdire şayan bir hizmet çalışmasını kendi imkanları ile yapmaya devam ediyorlar.

                Her şeyi devletten beklemenin yanlış olduğu şiarı ile kendi imkan ve özverileri ile okulun eksikliklerini gidermeye çalışırken öğretmenliğin sadece derslere girip çıkmak olmadığını bir kez daha göstermiş oldular.

                Okul Müdürü Cuma Soysal ; Okulda hala eksikliklerin olduğu ve bu eksikliklerin giderilmesi konusunda yardıma ihtiyaçlarının olduğu bu hususta, eski ve yenilenmesi gereken başta okul binasının biran evvel yıkılıp yerine yeni bir okul binasının yapılması gerektiği ve ilgili mercilere başvuru yaptıklarını bildirdiler.

Teylan Köy  okuluna  giden yolun üzerinde sıtabilize çalışması yapılmış ancak 20 m kala bir parselin DSİ tarafından istimlak edilmiş olmasına rağmen birileri tarafından bu yolun stabilize çalışması engellenmiş, bu hususta ilgililerin bu eksikliğin gidermesi ve yolun tamamlanması bilgisi köylüler tarafından bildirilmiştir. Ayrıca köy okulu yolu üzerinde çöplerin boşaltıldığı yerin en az ayda bir temizlenilmesi talebi olmuştur.

                Köy halkı’da Bu özverilerinden dolayı değerli öğretmenlerimizi ilçemiz halkı ve köy halkı adına takdir ediyor çalışmalarında başarılar dileklerinde bulunarak ve  eksikliklerin giderilmesi hususunda ilgililerden de gerekli takip ve desteği esirgememelerini rica ediyoruz.  dediler

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”