KURTALAN’DA “YAYA ÖNCELİĞİ KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR” ETKİNLİĞİ

KURTALAN’DA “YAYA ÖNCELİĞİ KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR” ETKİNLİĞİ

KURTALAN’DA “YAYA ÖNCELİĞİ KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR” ETKİNLİĞİ
Bu içerik 361 kez okundu.
Advert

İçişleri Bakanlığımızca trafikte yayaların geçiş üstünlüğüne yönelik yeni bir uygulama daha hayata geçirildi. Artık ışıksız yaya geçitlerinde 'Kırmızı Çizgi' de yer alacak. 'Öncelik hayatın, öncelik yayanın' mottosu ile başlayan trafikte yaya önceliği seferberliği yeni bir uygulamayla devam ediyor. Tüm ülkede olduğu gibi ilçemizde de ışıksız yaya geçitlerindeki orta şeritler sembolik olarak kırmızı renge boyandı.

2021 yılı süresince yürütülecek faaliyet ve destekleyici kampanyaların etkisini artırmak, yaya ve okul geçitleri öncesinde sürücülerin yer/zemin işaretlemeleriyle bir kez daha uyarılarak dikkatlerini daha üst düzeye çıkarmak, bu alanlarda yavaşlamalarını ve yayalara ilk geçiş hakkını vermelerini sağlamak amacıyla Kaymakam/Belediye Başkan V.  İhsan Emre Aydın’ın katılımları ile 12.00-15.00 saatleri arasında tüm ülkede eş zamanlı olarak Devletin tüm unsurlarıyla farkındalık eyleminde olduğunu göstermek amacıyla etkinlik düzenlendi.

İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı trafik ekipleri ile görevli öğrenciler tarafından yaya önceliği konusunda toplumda farkındalığı en üst düzeye çıkarmak ve yaya önceliğine verilen önemi vurgulamak amacıyla uygulama noktasından geçen sürücülere el broşürleri dağıtılarak gerekli bilgilendirmeler yapıldı.

“Yayalar Kırmızı Çizgimizdir” etkinliğinene İlçe Jandarma Komutanı Sancar Aydın, İlçe Emniyet Müdür V. Cafer Alibekiroğlu, ilçe kurum amirleri, görevli personeller ve öğrenciler katıldı.

Unutmayalım ki; “Yayalar Kırmızı Çizgimizdir.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”