SOYKIRIM

SOYKIRIM

SOYKIRIM
Bu içerik 284 kez okundu.
Advert
ABD başkanı Bıden, 1915 yılı olaylarını ‘soykırım’ olarak nitelendirdi. Yani ‘Türkiye Ermenilere soykırım uygulamıştır’ dedi.
‘Soykırım’ kavramı ilk defa kullanan Polonyalı bir Yahudi olan ve ‘Nazi katliamları’na yönelik olarak 1944 yılında Yunanca ‘ırk, kabile’ anlamına gelen ‘geno’ kelimesi ile ‘öldürmek’ anlamına gelen ‘cide’ kelimesini bir araya getirerek ‘genoside/soykırım’ kavramını oluşturan Raphael Lemkin’dir (1900-1959).
Soykırım özetle, ‘Bir grubun ulusal, etnik, ırksal ya da dinsel bir grubu, kısmen ya da tamamen ortadan kaldırmak amacıyla işlenen şiddet içerikli suç’ demektir. Şunlar soykırım sayılmıştır:
a.Gruba mensup olanların öldürülmesi
b. Grubun mensuplarına ciddi surette bedensel ya da zihinsel zarar verilmesi,
c. Grubun yaşam şartlarını kasten değiştirmek,
d. Grup içinde doğumları engellemek amacıyla önlemler almak,
e. Gruba mensup çocukları zorla bir başka gruba nakletmek.
Güçlü iseniz yaptığınız soykırımlar gündeme dahi gelmez. Aksi halde dünyada en büyük soykırımları yapan ABD’dir. Kızılderilileri yok eden ABD, Vietnamlıları soykırıma tabi tutan ABD, İslam Dünyasını soykırıma tabi tutan ABD, Rusların desteğiyle Bitlis’e kadar Kürtlere soykırım uygulayan Ermenilerdir.
ABD ne demek? Hilafet merkezli 52 devletten oluşan Amerika Birleşik Devletleri demek. Müstakil birer devlet halinde olsaydılar Amerika bu mel’anetlerini işleyebilir ve Türkiye’ye hakaret edebilir miydi?
Hilafet kaldırılmasaydı, tek vücut 72 İslam devletine kim kafa tutabilirdi? ABD hilafeti uygular, AB (Avrupa Birliği) hilafeti kurarken alkışlanırken, Müslümanlarda uygulanması isteyenler ‘gerici/yobaz/medeniyetsizlik’le yaftalanır. Hilafeti kaldırmayı bir marifet sayan yüzsüz ve hayasızlara ne demeli? Birleşik Krallık neresi? Demokrasinin beşiği İngiltere. Krala evet, sultana hayır!
Küçücük ve fakir bir devlet olan Ermeniler AB/D ülkelerini hangi güçle etkileyebiliyor? İki güçle:
1. Aynı din ve inancı paylaşmaları,
2. Dünyadaki dağınık bütün Ermenilerin aynı koroda yer almaları.
Türkiye Azerbaycan’la güç birliğini yapınca Ermenistan’a bir buçuk ayda diz çöktürdüler. Azerbaycan’ın arkasında 72 devlet, iki milyar Müslüman olsaydı, Karabağ’ı işgal haddine mi düşecekti, hangi cesaretle Hocali soykırımını uygulayabilirdi?
Şimdi 82 yaşındaki bir bunak Türkiye’ye ağır suçlamalarda bulunuyor, 72 devlet, iki milyar insandan çıt yok. Mübarek Ramazan ayında eller havadan, diller duadan inmiyor, gözyaşları sel. Sonuç?...
‘Göz yaşından ne çıkarmış, niye ter dökmediniz?’ diyor Kur’ân şairi.
Velhasıl,
Girmeden tefrika bir millete düşman giremez!
Toplu vurdukça yürekler onu top sindiremez!
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”