TAM KAPANMA ESNAFI BİTİRİR”

TAM KAPANMA ESNAFI BİTİRİR”

TAM KAPANMA ESNAFI BİTİRİR”
Bu içerik 217 kez okundu.
Advert

Tam kapanmanın esnaflar ile çalışanlarda büyük ekonomik sıkıntılar oluşturacağını ifade eden Kurtalan'daki Esnaflar, bu durumun esnafı bitireceğini söylediler. 

 Esnafın, geçen 2 yıl  pandemi sürecinde iş yapmadığını, uzun süre hafta sonları kısıtlamalardan dolayı kapalı olması dolayısıyla mağdur olduğunu ifade eden  Kurtalan'daki esnaflar ,Kafeler,Restrontlar,Tuhafiyeciler,Bakkallar uzun süre hafta sonları kısıtlamalardan dolayı kapalı olması dolayısıyla esnafın  mağdur olduğunu, "Esnafların  En İyi İş Yaptığı Dönemin Bayram önceleri olduğunu", geçen yıl da pandemi kısıtlamaları dolayısıyla iş yapamadıklarını ve yetkililerden esnafımızın sesine kulak vermesini beklediklerini belirtti.

 “DESTEK VERİLMELİ”
 17 günlük tam kapanmayı esnafın kesinlikle kaldıramayacağını ifade eden Kurtalan'daki Esnafların, Devletin, acil olarak işletmesi kapalı olan esnafımıza destek vermesi gerektiğini belirttiler.

“ESNAF KALDIRAMAZ”
Esnafların,  pandemi sürecinde mağdur olduklarını, dükkanların  kapalı olmasına rağmen BAĞKUR, SGK ile gelir elde edemediği halde gelir vergisi ödediğini belirten Kurtala'daki Esnaflar, Devletin, esnaflardan  BAĞKUR, sigorta, vergi almayıp kullandığı tüm kredilerin de ertelenmesi gerektiğini ifade ettiler.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”