CENAZELER KARIŞTI… SİİRT’Lİ SAKARYA’YA, SAKARYA’LI SİİRT’E…

CENAZELER KARIŞTI… SİİRT’Lİ SAKARYA’YA, SAKARYA’LI SİİRT’E…

CENAZELER KARIŞTI… SİİRT’Lİ SAKARYA’YA, SAKARYA’LI SİİRT’E…
Bu içerik 230 kez okundu.
Advert

İstanbul Küçükçekmece Medikal Park Hastanesinde isimler aynı, soyisimleri farklı olan vefat etmiş iki cenaze karıştırılınca, Sakarya’lı vefat etmiş kişinin cenazesi Siirt’e, Siirt’li vefat etmiş kişinin cenazesi ise Sakarya’ya gönderilince ortaya ilginç görüntüler çıktı. 2 günden beri yakınlarının cenazesini bekleyen cenaze sahipleri, gelen cenaze aracının içinde yakınlarının cenazesinin olmadığı fark edince, defin işlemleri yarıda kaldı. İstanbul’dan gelen cenaze aracı ise geldiği geri gitti.

İstanbul Küçükçekmece Medikal Park Hastanesinde böbrek yetmezliği hastalığı sebebiyle hayatını kaybeden Siirt nüfusuna kayıtlı Gurbet Dadan (60) İstanbul’daki kefin işlemlerinin ardından toprağa verilmek üzere İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait cenaze aracıyla memleketi olan Siirt’e gönderildi. Siirt merkez çarı camiinde yakınlarının cenazesini bekleyenler, gördükleri manzara karşısında şok oldular. İddiaya göre, 2 gün önce vefat eden Gurbet Dadan ile birlikte aynı hastanede 4 kişi daha vefat edince, Gurbet Dadan’ın cenazesi ismi ismiyle aynı olan kişinin cenazesi ile karıştırılınca, Siirt’li vefat etmiş kişinin cenazesi Sakarya’ya, Sakarya’lı vefat etmiş kişinin cenazesi Siirt’e gönderildi.

2 günden beri cenazeleri bekleyen yakınları, cenazenin üstünde ismi aynı ama soyismi farklı olduğu görünce cenazelerin karıştırıldığı ortaya çıktı.

Bu duruma tepki gösteren cenaze yakınlarının defin işlemleri yarıda kaldı. Cenaze aracı şoförü ise, yaptığı hayatı düzeltmek üzere geldiği İstanbul’a geri gitti.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”