KOBAY FARESİ

KOBAY FARESİ

KOBAY FARESİ
Bu içerik 231 kez okundu.
Advert
Medyaya yansıyan bilgilere göre ABD ve Çin bir araya gelerek virüsü laboratuvarda geliştirdiler.
Corona virüsünün dizilimini inceleyen uzmanlar, doğada bulunmayan benzersiz bir virüs olduğunu belirlediler. Elde edilen bilgilerde ABD ve Çin'in güçlerini birleştirerek Corona’yı laboratuvar ortamında ürettikleri iddia edildi.
İlk kez Aralık 2019'da Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan korona virüsün kökenine ilişkin elde edilen belgelere göre St. George's Üniversitesi Onkoloji Profesörü Angus Dalgleish ve Norveçli bilim insanı Dr. Birger Sorensen, Korona virüsün ortaya çıkışıyla ilgili 22 sayfalık bir rapor hazırladılar.
Daily Mail’in ulaştığı rapora göre, ‘Çin bilim insanlarının bir Vuhan laboratuvarında Kovid-19'u ürettiğini, ardından yarasalardan doğal olarak evrimleşmiş gibi görünmesini sağlamak için virüsün 'tersine mühendislik' versiyonlarıyla izlerini kapatmaya çalıştığı’ iddialar arasında.
Dalgleish ve Sorensen, geçtiğimiz yıl virüse karşı bir aşı oluşturmak amacıyla Kovid-19 örneklerini analiz etti. Bilim insanları, korona virüsünün ancak laboratuvar üretiminden kaynaklanabileceğini, doğada eşi olmayan 'benzersiz parmak izleri' keşfettiklerini belirttiler.
‘ABD ve Çin Bir Araya Geldi’
Dalgleish ve Sorensen, dergi ve veri tabanlarının arşivlerini de inceleyerek, 'Bazı Amerikan üniversiteleriyle uyum içinde çalışan Çin bilim insanlarının, koronavirüsü üretmek için araçları bir araya getirdikleri’ni öne sürüldü. 'Gain of Function' projesinin Vuhan Viroloji Laboratuvarı'nda üretildiği belirtildi.
Bu proje üzerinde çalışan bilim insanlarının, Çin bilim adamları tarafından, mağara yarasalarında bulunan doğal bir koronavirüs 'omurgasını' alıp yeni bir 'sivri uç' ekleyerek onu ölümcül ve son derece bulaşıcı SARS-Cov-2'ye dönüştürdüklerini ileri sürdüler.
‘Doğal Yollar ile Gerçekleşmesi Mümkün Değil’
Dalgleish ve Sorensen, SARS-Cov-2'nin diziliminde arka arkaya dört pozitif amino asit bulunduğunu, bunun doğal yollarla gerçekleşmesinin mümkün olmadığını öne sürdüler. Pozitif virüsün negatif yüklü insan hücrelerine bir mıknatıs gibi yapıştığını, böylece daha bulaşıcı hale gelmesinin sağlandığı ifade ettiler.
Büyük Dergiler Reddetmiş
Bilim insanları yaptıkları açıklamada, ‘Bulguları yayınlamaya çalıştıklarını, ancak büyük bilimsel dergiler tarafından reddedildiklerini’ söylediler.
Gerçekleri ortaya çıkarmaya çalışan bilim adamlarının ellerine ve emeklerine sağlık.
Bir de bu virüsü üretmenin gerçek amacıyla ilgili bir rapor hazırlansa sekiz milyar insan biraz daha rahatlayacak.
7’den 70’e hepimiz kobay faresi olarak kullanıldık.
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”