KURTALAN'DA YAYLA PEYNİRİNE İLGİ

KURTALAN'DA YAYLA PEYNİRİNE İLGİ

KURTALAN'DA YAYLA PEYNİRİNE İLGİ
Bu içerik 554 kez okundu.
Advert

Bölgedeki yüksek kesimlerde yaylaya çıkan küçük baş hayvanlardan üretilen ‘yayla peyniri’ vatandaşlar tarafından ilgi görüyor. İlkbahar mevsiminde yaylalara çıkan küçük baş hayvan yetiştiricileri, hayvanlardan elde ettiği süt ile ürettikleri peynirleri Kurtalan çarşı merkezi hal pazarında satışa çıkarıyor. 

 Kurtalan Çarlı merkezi Hal pazarında Peynir satıcılığı yapan Mehmet Şirin Özçelik ; Verimin düşük olması  dolayısıyla bu yıl peynir fiyatının  tezgahlarda kilosunu 32 ila 35 liradan satışa çıkardıkları yayla peynirine müşterilerinin  ilgi gördüğü için 2-3 ay içerisinde bitiyor. 

sipariş üzerine peynirin çoğunu tuzlayarak, il dışında yaşayan Kurtalanlılara gönderdiklerini  ve Gerek Kurtalan'ın yerlisi ve gerekse ilçe dışında yaşayan birçok vatandaş, Kurtalan peynirinden vazgeçmiyor. Kurtalan Peyniri bir hayli lezzetli. Özçelik,Kurtalan'ın İki çeşit peyniri var. Biri sade yani beyaz peynir diğeri ise otlu peynir. Daha çok Ankara, İzmir, İstanbul, Bursa, Yalova gibi illere gönderiyor" dedi.

   

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”