KUR'AN YETER PEYGAMBER GEREKSİZ SÖYLEMİ...

KUR'AN YETER PEYGAMBER GEREKSİZ SÖYLEMİ...

KUR'AN YETER PEYGAMBER GEREKSİZ SÖYLEMİ...
Bu içerik 503 kez okundu.
Advert

Peygamberimizin (sav) vefatından sonra bazı sesler Kur'an'ın yeterli olduğunu hadislere gerek olmadığını söylemeye başladılar. O zamanki sesler art niyetli değildiler. Zamanla bu görüş kuvvetlendi ve art niyetli insanlar işin içine girdiler. Bu insanlar arkalarına İslam düşmanlarını da alarak şeytan ile işbirliği yapıp, Kur'an ile peygamber arasını ayırmaya çalıştırlar. Zamanla hadisleri inkar edenler çoğaldılar. Bunlar kitaplar yazmaya başladılar. 
Günümüzde de bazı insanlar hadislere karşı saldırılar yapmaya başladılar. İslamı tahrif etmeye çalışan bazı insanlar, televizyon programlarında kadınları soyup erkeklerle beraber oturtarak inşallah ve maşallah ile onlara dans ettirdilerse, bazıları da üniversite öğrencilerini veya diğer kadınları ve erkekleri sohbet adı altında onlara hadislerin gereksiz olduğunu Kur'an'ın yeterli olduğunu söylemeye başladılar. Bu insanlar Kur'an'ın bir peygambere ihtiyaç duymadığını söyledikleri halde kendileri Kur'an'ın ayetlerini tefsir etmeye, yorumlamaya başladılar. Kendileri Kur'an'ın peygambere ihtiyaç duymadığını, insanların bir yol gösterene ihtiyaç duymadığını söylediler. Ama kendileri Kuran ayetlerini yorumlamaya, tefsir etmeye çalıştılar. Peygamberin (sav) Hadiliğini kabul etmeyen zümreler kendilerini Hadi olarak insanlara kabul ettirmeye çalıştılar. 
           Hadislere lüzum yoktur. Kur'an yeterlidir diyen yazar ve çizerler, her biri ondan fazla kitap yazmıştır. Hatta bazıları kitap sayısını 80'e kadar çıkarmıştır. Hz Muhammed (sav)in Hadislerine ihtiyaç yoksa sizin kitaplarınıza ne ihtiyaç vardır? Yoksa siz kitaplarınızı piyasaya sürüp para kazanmak için mi Kur'an yeterlidir hadislere ihtiyaç yoktur diyorsunuz. Ama kendiniz Kur'an'ı tefsir ediyorsunuz. Kur'an'ın ayetlerini açıklıyorsunuz. Kur'an'ın ayetlerini açıklayıp kitap halinde  görüşlerinizi yazmaya çalışıyorsunuz. Ama Hz Muhammed (sav)in  ayetleri tefsir etmesine veya insanlara yol göstermesine itiraz ediyorsunuz. Siz bunu ahirette Hz Muhammed (sav)e  nasıl açıklayacaksınız?
Sizler gerçekten hadislere ihtiyaç yoktur diyorsanız, bir daha Kuran ayetlerini insanlara açıklamayacaksınız. Tefsir etmeye çalışmayacaksınız. Yoksa, insanlar Kurandan anlamazlar ancak bizim gibi süper zeka olanlar anlarlar mı diyorsunuz. Sizler ne zaman ayet okuduğunuzda hiçbir şekilde açıklama yapmazsanız sizin fikrinizde ciddi olduğunuza inanırım ama doğru olduğunuza inanmam. Çünkü; 
Benim Rehberim Hz. Muhammed (sav)dir. Hz. Mihemmed (sav) i postacı olarak gören, kendisini ise müjdeleyici. uyarıcı, hadi ve nur saçan bir kandil olarak görenden daha yalancı kim olabilir?           İlhan Günay öğretmen

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”