Kurtalan’da 50 dönümlük buğday ekili tarla yandı

Kurtalan’da 50 dönümlük buğday ekili tarla yandı

Kurtalan’da 50 dönümlük buğday ekili tarla yandı
Bu içerik 374 kez okundu.
Advert

Kurtalan ilçesinde çıkan yangında 50 dönüm buğday tarlası kül oldu.
Edinilen bilgiye göre, yangın Kurtalan ilçesine bağlı Mercabaye Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre Mahfuz Yılmaz- Samet Yılmaz- Akif Yılmaz’a ait 45 dönümlük buğday komşu tarlada  bicerdöver hasat yaparken bilinmeyen bir  neden ile tarlasından   yangın çıktı. Yangını gören çevredeki vatandaşlar, olayı tarla sahibine ve jandarma ile itfaiyeye bildirdi. Rüzgarın etkisiyle kısa sürede geniş bir alana yayılan yangına itfaiye ekipleriyle birlikte mahalle sakinleri traktörle müdahale etti. Yaklaşık 2 saatlik çalışma sonucu yangın kontrol altına alınırken, 50 dönüm arazi kül oldu.
 iddiaya göre  mercaba mahalle sakinlerinden Mahfuz Yılmaza, ”Yan tarla komşumuzun buğdayları bicerdöverle hasatı yapılıyordu  birden  beneim tarlam yanmaya başladı. kardeşlerime  ve mahalleliye haber verdim. Biz de müdahale etmeye çalıştık. Kısa sürede itfaiye ekipleri de geldi ama tüm müdahaleye rağmen yaklaşık 50 dönüm yandı” dedi.
Tarla sahibi Akif Yıllmaz ise, ”Sabah biçerdöveri bekliyordum, gelip bu tarladaki mahsulümü toplayacaktım. Bana telefon geldi, dediler tarlan yanıyor. Mahalle sakinleriyle birlikte traktörlerle geldik ve yangına müdahale ettik ama yine de 50-60 dönüm buğday ekili arazim yandı.  mağdurum” diye konuştu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”