Derince Köyün’de İmece Usulü Cami Yapılıyor

Derince Köyün’de İmece Usulü Cami Yapılıyor

Derince Köyün’de İmece Usulü Cami Yapılıyor
Bu içerik 287 kez okundu.
Advert
Derince Köyünde (ğınduk Köyü) Camii  İnşaatı Devam Ediyor. Çok Kısa Süre İçerisinde Faliyete Girmesi Beklenilen Bu Muazzam Büyüklükteki Camii'nin Gerek Mimarisi Gereksede Dış Görüntüsü İle Görenleri Adeta Hayran Bıraktı.Köy sakinlerinden Halil Bingöl ve Cengiz Bingöl
İmece Usulu İle Köylüler Tarafından Yapılan Bu Camide Emegi Geçen Herkese teşekkür ediyorum dediler. 
Köy halkı ile aldıkları karar akabinde, birçok işi köylülerle birlikte imece usulüyle yaptıklarını belirten Bingöller, ” Köyümüz de Taziye evi , konak, lokal gibi dernek binasının olmaması köylüler için büyük sıkıntılar doğurmaktaydı. Hem iki köy  İncirlik (Hatma) Derince (Ğenduk) ortak  akraba köy olmamız ve hemde , hem de köyde yaşayanların gelir seviyesinin iyi bir durumda olması  üzerine yapım kararı aldığımız camimizi imece usulü ile yapmaya karar verdik, dedi.
Bingöller; Bu camimiz imece usulü ile yapılmaktadır.  Herkes bir işi yapmaya çalışıyor. Ben hiçbir işten anlamıyorum diyenler ise amelelik yaptı. İmece usulü ile camimizi bu duruma getirdik. İnşallah Kurban bayramında Allah açılmasını nasip eder , Bütün emeği geçenlere teşekkür ediyoruz’’ dedi.
Allah'ın Mescidlerini, Ancak Allah'a Ve Âhiret Gününe İman Eden, Gereği Üzre Namazı Kılan, Zekâtı Veren, Allah'dan Başkasından Korkmayan Kimseler İmar Eder. (tevbe Suresi 18)
            
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”